Kulturní tipy v době koronaviru: diskuse se sochařem, tvorba studentů FAMU nebo cvičení jógy

Kulturní zařízení zůstávají i nadále uzavřená, umělci se však nevzdávají, pokračují ve své činnosti a baví svoje publikum alespoň na dálku. Kulturní redakce Radiožurnálu a iROZHLAS.cz proto nabízí několik tipů, co je v pondělí možné online sledovat nebo poslouchat. Tentokrát i s tipem na cvičení jógy na rozhlasových vlnách stanice Vltava.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Program Osamělých písničkářů začne v pondělí ve 20.00. (Ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Na slovo s umělcem - Kryštof Hošek

Jeden z nejvýznamnějších aktuálních a kontroverzních českých sochařů Kryštof Hošek se ve své sochařské tvorbě věnuje primárně figurativním motivům. Svými plastikami, které oscilují na hranici dekadence, karikatury a popartu, kriticky reaguje na současné společenské nebo politické dění. Jeho rukopis je čitelný na první pohled. Živě vysílaná diskuze z pražského Rock Café začíná v 18 hodin.

Tvorba studentů FAMU v Ponrepu od 18.00
Malé pražské kino se virtuálně vrací k cyklu Film a klima, který v Ponrepu uvádí pravidelně od loňského podzimu. Tentokrát se zaměří na tvorbu studentů FAMU. Filmová báseň Nikoly Krutilové Hnůj vezdejší diváku zavede na místo, na kterém končí přebytky naší civilizace - k pracovníkům zlínských technických služeb.

Osamělí písničkáři
Uzavřený klub U staré paní bude večer hostit tři písničkáře - Marku Míkovou, Petra Linharta a Jiřího Smrže. Nechoďte ven, písničky příjdou za vámi a to na celé dvě hodiny. Program začíná ve 20.00.

Bude děsivé sledovat, jak to hudební scénu v Berlíně zasáhne, říká zpěvák kapely The Flavians

Číst článek

Festival Quarant(a)ena nabízí Pohádky před spaním
Druhým dnem pokračuje on-line festival Quarant(a)ena. Od 19 hodin se diváci můžou těšit na záznam koncertu s názvem Pohádky před spaním. „Děti jsou naše budoucnost, a tak jim dopřávejme dělat neefektivní věci. Nemusíme na všem vydělávat, všechno zhodnotit, všechno poměřovat a srovnávat. Nemusíme vždycky vyhrávat ani prohrávat,“ zvou na představení autoři.

Jóga na Vltavě začíná po 17. hodině
Nemůžete na své oblíbené lekce? Neradi cvičíte sami? Zůstaňte klidně doma a lektorka jógy, hudebnice a moderátorka ArtCafé, Anna Ribanská, vás provede několika lekcemi jógy na rozhlasových vlnách.

Anna učí vinjása jógu a jin jógu. Studuje metodu Jivamukti. S jógou se setkala, když jí bylo přibližně 13–14 let, odpovědi na své otázky hledala nejen v pramenech jógy, ale také v buddhismu a zen buddhismu.

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme