Kulturní tipy: Pražské jaro v Brně, studentské filmy nebo divadelní hry o světové pandemii

Letošní 75. ročník Pražského jara čeká kromě online podoby další novinka. Vůbec poprvé v historii se část programu přesune do Brna, konkrétně do předsálí Janáčkova divadla. Zahájení čeká také festival studentského filmu FAMUFEST, který se od středy bude konat v pražských karlínských kasárnách. Středeční večer také bude bohatý pro milovníky divadla – online představení chystá například Divadlo na Fidlovačce nebo Divadlo v Dlouhé.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské jaro, Rudolfinum

Část programu 75. ročníku Pražského jara se poprvé v historii přesune do Brna (ilustrační foto) | Foto: Petr Veber | Zdroj: Český rozhlas

Pražské jaro v Brně

Kromě online podoby letošního 75. ročníku pražského jara čeká ve středu festival i další novinka. Vůbec poprvé historii se přesouvá do Brna. V předsálí Janáčkova divadla odehraje koncert soubor Contemporary Orchestra. I pro ně půjde vůbec o první vystoupení v rámci Pražského jara.

Vrácení vstupného až příští podzim nebo poukazy. Zákon má pomoc pořadatelům kulturních akcí

Číst článek

Soubor uvede světovou premiéru skladby Zběsilost v srdci, kterou pořadatelé festivalu objednali u českého autora Jana Ryanta Dřízala. Brno Contemporary Orchestra v čele s dirigentem Pavlem Šnajdrem nabídne i skladby zahraničních tvůrců.

Koncert bude možné sledovat na internetových stránkách festivalu. Programem bude provázet Ondřej Havelka.

Festival studentského filmu

FAMUFEST, festival filmů studentů pražské FAMU, bude po odložení březnového termínu zahájen ve středu v pražských Kasárnách Karlín. Návštěvníci mohlo vyrazit přímo na místo na projekci filmů či na koncert, projekty však bude možné sledovat i z domova.

Divadlo na Fidlovačce

V internetovém prostředí zatím plně zůstává Divadlo na Fidlovačce. Bude tak pokračovat v projektu, v němž vybídlo zkušené i začínající divadelníky, aby napsali na téma světové pandemie krátkou hru. Projekt Dekamenron 2020, s podtitulem Deset autorů, mnoho herců a jeden vir, budou moci diváci sledovat již ve středu od osmi večer.

Pokud chceme nastartovat ekonomiku a život muzeí, musíme mít co nabídnout, říká šéf Národního muzea

Číst článek

Divadlo v Dlouhé

Dáváte-li přednost osvědčené klasice, vstupte do internetového prostředí pražského Divadla v Dlouhé. Tam v sedm hodin večer začne záznam patnáct let staré inscenace Lhář od režisérky Hany Burešové.

Jedná se o netradiční pojetí klasické komedie o velkém lháři s přebujelou fantazií. S Leliem se mohou lidé podívat do dnešních Benátek v čase karnevalu, kdy se více než jindy stírají rozdíly mezi hrou a realitou, nebo snem a skutečností.

Divadlo J. K. Tyla

Následujících pět středečních večerů bude v Divadle J. K. Tyla patřit sérii speciálních představení, během nichž se postupně představí členové všech uměleckých souborů divadla. K netradičnímu programu využije pouze jeviště Nové scény, na kterém bude pro návštěvníky přichystáno 100 míst splňující aktuální hygienické podmínky.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme