Karlovarský festival zahájí Morcheeba. Britská kapela se do Česka vrací po téměř dvou letech

Na zahajovacím koncertu filmového festivalu v Karlových Varech zahraje v pátek 30. června britská kapela Morcheeba. Kromě ní vystoupí už avizovaný herec Russell Crowe se svou skupinou Indoor Garden Party a také zpěvák Vojtěch Dyk s jeho autorským projektem D.Y.K. Letošní ročník festivalu se bude konat od 30. června do 8. července.

Karlovy Vary Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvačka Skye Edwards skupiny Morcheeba na festivalu Metronome Prague Warm Up 2021 (archivní foto)

Zpěvačka Skye Edwards skupiny Morcheeba na festivalu Metronome Prague Warm Up 2021 (archivní foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Koncert kapely Morcheeba se bude konat před hotelem Thermal jako součást slavnostního zahájení festivalu 30. června od 19.00. Pro veřejnost bude zdarma.

Skupinu Morcheeba založil v 90. letech minulého století Ross Godfrey se svým bratrem Paulem a zpěvačkou Skye Edwardsovou.

Karlovarský filmový festival letos ‚švihá bičem‘. Cenu převezme herečka Daniela Kolářová

Číst článek

Skladby Morcheeby nabízejí mix trip hopu, rocku, blues a etnických prvků. V Česku kapela vystoupila několikrát, naposledy v roce 2021 na pražském festivalu Metronome.

V den zahájení karlovarského festivalu zahraje také před Thermalem od 22.45 Crowe a Indoor Garden Party. I tento koncert si lidé mohou poslechnout zdarma.

Program zahajovacího večera 30. června doplní také vystoupení zpěváka Vojtěcha Dyka od 21.00 v prostoru Mattoni Life Baru u Vřídelní kolonády.

Ocenění

Pořadatelé festivalu už dříve oznámili, že herec a režisér Russell Crowe rovněž dostane Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Další oceněnou bude česká herečka Daniela Kolářová, která převezme Cenu prezidenta filmového festivalu Karlovy Vary.

Znělka letošního 57. ročníku karlovarského filmového festivalu připomene opět jednoho z hostů mezinárodní přehlídky, amerického herce a producenta Johnnyho Deppa. Znělku, kterou natočil režisér Ivan Zachariáš, uvidí publikum poprvé při zahájení festivalu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme