Autor humorných knih ze života lékařů a pacientů Richard Gordon zemřel. Bylo mu 95 let

Zemřel britský spisovatel a lékař Richard Gordon. Bylo mu 95 let. Proslavil se knihami s humornými historkami ze života mediků, lékařů a pacientů. První román Doktor v domě a jeho další pokračování se dočkaly filmového zpracování, na kterém Gordon pracoval i jako scénárista.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spisovatel Richard Gordon na snímku z roku 1970, vlastním jménem Gordon Stanley Ostlere. | Foto: Fay Godwin | Zdroj: British Library

Ve filmu Doktor na moři si například zahrála Brigitte Bardotová. Richard Gordon byl autorův pseudonym, pod kterým napsal přes 30 knih.

Humoristické knihy s lékařskou tematikou, které se odehrávají ve smyšlené londýnské nemocnici, psal Richard Gordon, vlastním jménem Gordon Ostlere, v 60., 70. a 80. letech. Staly se mimo jiné základem pro sedm filmů a televizní i rozhlasový seriál. Celkem Gordon napsal asi tři desítky knih. Kromě lékařských historek sepsal také vtipnou historii medicíny nebo sexu.

Gordon, který pracoval jako anesteziolog v Londýně a v Oxfordu, zemřel minulý pátek v anglickém hrabství Kent, kde před smrtí dlouho žil.

maš, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme