Zaplať verši. Oslavte den poezie, kavárny v Česku nabízí kávu výměnou za báseň

Na dvacet kaváren v Česku ve středu nabízí kávu výměnou za báseň. Připojují se tak do mezinárodní akce Zaplať básní. Ta upozorňuje na Světový den poezie, který je právě ve středu. Básně zákazníků navíc nemusí zůstat jen na papíře v kavárně. Můžou se stát i součástí písně amerického zpěváka J.P.Coopera, vysvětluje garant projektu Václav Lednický.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poezie - ilustrační foto | Foto: Fotobanka Stock.xchng

„Máme s ním domluveno, že vybereme básně, které jsou zajímavé, a bylo by velmi dobré, kdyby se podařilo složit písničku. Kdybychom tu písničku otextovali básněmi, které při akci vzniknou,“ sdělil Lednický.

Světový den poezie připadá na 21. březen. Vyhlásila ho UNESCO v roce 1999. Jedním z hlavních cílů tohoto svátku je podpora jazykové různorodosti a zviditelnění ohrožených jazyků v místě jejich používání.

Světový den poezie si také klade za cíl návrat k tradici ústního přednesu básní, chce zlepšit výuku poezie a obnovit dialog mezi představiteli básnického umění a ostatních uměleckých směrů jako je divadlo, tanec, hudba a malířství. Tento svátek by vyhlášen i s cílem podpory malých vydavatelství a vylepšení obrazu poezie v médiích.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme