‚Někdy se ten zázrak stane.‘ Poslechněte si nové básně Martina Reinera

Martin Reiner vydal svou devátou sbírku nazvanou Magické číslo 9. Pro rozhlasový magazín Zelný rynk načetl několik vybraných básní.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Reiner je brněnský rodák známý jako básník, prozaik, nakladatel a organizátor kulturního dění. V posledních letech se angažuje také v komunální politice | Foto: David Konečný

Martin Reiner je brněnský rodák známý jako básník, prozaik, nakladatel a organizátor kulturního dění. V posledních letech se angažuje také v komunální politice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Reiner čte několik básní ze své nové sbírky Magické číslo 9

Jeho předchozí sbírka – Nové decimy – vyšla v roce 2015. První z básnických textů, které nyní vydal Bohdan Chlíbec ve svém nakladatelství Aula, napsal Martin Reiner v době, kdy v Třeboni dokončoval svůj velký, šestisetstránkový dokumentární román Básník o Ivanu Blatném.

Vznik Dokumentačního centra holokaustu na Moravě je o krok blíž. Brno projektu předschválilo pozemek

Číst článek

Tato kniha vyšla v roce 2014 a zvítězila v anketě Kniha roku Lidových novin. O dva roky později vydal Martin Reiner povídkový soubor Jeden z milionu.

Martin Reiner v souvislosti s novou básnickou sbírkou mluví o „radosti na postarší kolena“, ale sám má do šedesátky ještě daleko. Je však pravda, že sbírka je to v mnohém bilancující, ohlížející se, nostalgická, ale současně plná humoru. Některé básně jsou věnovány starším, případně – a vlastně většinou – i zemřelým básníkům.

Nahrávka přináší autorské čtení vybraných básní, věnovaných mimo jiné Jiřímu Kuběnovi, Zbyňku Hejdovi a Ivanu Wernischovi. Básnických jmen však v těchto verších zazní daleko víc.

Alena Blažejovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme