V Itálii se nejvíce prodává kniha o tom, proč si Salvini zaslouží důvěru. Není v ní ale ani písmenko

„Proč si Salvini zaslouží důvěru, respekt a obdiv“ - kniha s tímto titulem kraluje v Itálii prodejům, což by mělo být lichotivé pro vůdce opoziční krajně pravicové Ligy Mattea Salviniho, nebýt toho, že bestseller se skládá výlučně z nepopsaných listů, píše agentura AFP. U díla se dopočítala celkem 110 prázdných stránek.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Proč si Salvini zaslouží důvěru, respekt a obdiv“ - kniha s tímto titulem kraluje v Itálii prodejům, což by mělo být lichotivé pro vůdce opoziční krajně pravicové Ligy Mattea Salviniho, nebýt toho, že bestseller se skládá výlučně z nepopsaných listů | Foto: Remo Casilli | Zdroj: Reuters

Útlá knížka seriózního vzhledu s černou obálkou, podepsaná jistým „Alexem Greenem, politickým analytikem“, byla vydaná loni v únoru. Prodává se za 6,99 eura (asi 185 Kč).

Změny na politické mapě Itálie. Voliči v referendu rozhodli o snížení počtu zákonodárců

Číst článek

Na italském webu internetového gigantu Amazon se v pátek dostala na špičku prodejů. Na obálce nechybí ani pětice hvězdiček od pomyslných recenzentů i s citátem v uvozovkách, který charakterizuje dílo jako „příjemně upřímné“.

Pravé překvapení ale nastane až po otevření knížky, která sestává jen z prázdných stránek. „Asi nemůže být výmluvnější poselství, humorně reagující na bombastický název knihy na obálce,“ poznamenala AFP.

Italští senátoři zbavili Salviniho imunity. Za zadržení migrantů z lodi Open Arms mu hrozí vězení

Číst článek

Ve stejném duchu se nese i popis díla od jeho autora na Amazonu: „Tato kniha je plná prázdných stránek. I přes roky výzkumu jsme nenašli k tomuto tématu nic, co by se dalo říci, takže neváhejte použít tuto knihu ke psaní poznámek.“

Amazon upřesňuje, že „Alex Green je pseudonym autora, který se snaží vnést do života trochu humoru, zejména v této těžké době“.

Sedmačtyřicetiletý Matteo Salvini je nesporným vůdcem největší strany v zemi. Proslul svými kontroverzními prohlášeními, zejména o migraci. Tento odpůrce Evropské unie, kterému svou podporu vyjádřil americký prezident Donald Trump, byl od června 2018 do září 2019 místopředsedou italské vlády a ministrem vnitra v první vládě premiéra Giuseppeho Conteho, připomněla AFP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme