Má cesta za štěstím. Gottova biografie se stala bestsellerem, vyprodala se za pár dní

Autobiografie Karla Gotta Má cesta za štěstím se stala krátce po vydání bestsellerem. Kniha vyšla téměř dva roky po zpěvákově smrti, v den Gottových nedožitých 82. narozenin 14. července, v počtu 30 000 výtisků, které byly vyprodány během několika dní. Za výhradního distributora publikace Euromedia Group to oznámila Helena Frantová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Gott | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V České republice je neoficiální hranice bestselleru 10 000 prodaných knih. Dotisky autobiografie se na trhu podle distributora objeví 21. července a další budou nepravidelně následovat.

Gottův obraz se vydražil za 1,4 milionu. Jmenuje se Divy zpívají prezidentu Havlovi

Číst článek

„Výroba knihy běží kontinuálně od začátku června a předpokládáme, že bude pokračovat minimálně do konce listopadu. Klíčové budou kapacity a schopnosti tiskáren – výpadky v dostupnosti na trhu i přesto občas patrně budou, protože zájem zákazníků je skutečně mimořádný,“ uvedl obchodní ředitel Euromedia Group Josef Pulchart.

Cena knihy činí 1229 korun. Průměrná cena knih v Česku se podle posledních statistik Svazu českých knihkupců a nakladatelů za rok 2019 pohybovala kolem 275 korun. Podle nakladatele je ale cena Gottovy autobiografie pro čtenáře maximálně vstřícná.

„Obvyklá cena pro tak rozsáhlou publikaci v daném rozměru, rozsahu, kvalitě, obrazovém i textovém obsahu, použitém papíru a technologických parametrech by byla minimálně o 25 procent vyšší,“ uvedl Pulchart.

Karel Gott zemřel 1. října 2019, léčil se s akutní leukemií. Legendě české populární hudby, která ovlivnila několik generací posluchačů, bylo 80 let. Knihu Má cesta za štěstím zpěvák dokončil jen několik týdnů před svou smrtí.

Fotografie i dokumenty

Gott v knize hovoří o svých dcerách, rodinném zázemí, rodičích, kamarádech i zálibách, k nimž patřilo především malování. Vydavatelem obsáhlé publikace, v níž se na téměř 700 stránkách nachází 1800 fotografií a jiných materiálů, je společnost Karel Gott Agency.

Knihu otevírá prolog, který Gott napsal v létě 2019. „Dovedu si představit, že spousta lidí, ať přátel, či známých, kteří prošli mým životem a v knize se nenajdou, může být zklamána. Ale věřte mi, že pokud by se v knize měli všichni objevit, stal by se z mé autobiografie nezáživný telefonní seznam,“ napsal Gott, který v závěrečných kapitolách popisuje období zápasu s těžkou chorobou.

Adresa: Karla Gotta. V Chrudimi zvažují pojmenování ulice po zlatém slavíkovi

Číst článek

Vzhledem k tomu, že vdova po zpěvákovi Ivana Gottová získala během uplynulého roku množství fotografií a dokumentů, se termín dokončení plánované autobiografie protáhl.

„Jsem si velmi dobře vědoma toho, že žádná jiná autentická autobiografie mého manžela už nebude vydána. Cítila jsem proto povinnost tyto materiály veřejnosti v knize poskytnout. Byla by veliká škoda, kdybych o ně manželovy příznivce ochudila,“ uvedla Gottová.

Fanoušci se mohli s oblíbeným zpěvákem rozloučit 11. října 2019 v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 49 000 lidí. O den později se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam dorazili příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Tento den byl i dnem státního smutku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme