SOUTĚŽ: Na výlety s Gastromapou. Vyhrajte nového kulinářského průvodce Lukáše Hejlíka

Ať už vás během výletu chytí mlsná, nebo vyrazíte z města přímo za gastronomickým zážitkem, nový knižní průvodce Lukáše Hejlíka pro vás bude cenným pomocníkem. Obsahuje tipy na dostupné podniky v okolí stovky zajímavých míst po celé České republice. O podepsané vydání 555 – Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si tento týden můžete zahrát v pravidelné soutěži serveru iROZHLAS.cz.

Knižní soutěž Česko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha 555 - Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Vždycky mě bavilo jezdit s rodinou na výlety. Naše země je nádherná, rozmanitá, ideálně velká a neskutečně fotogenická. Taky jsem ale řešil, kam si v okolí zajdeme na dobré jídlo a pití, na sladký a kafe,“ představuje knihu Hejlík.

Do „pětky“, jak své druhotině přezdívá, vybral spolu s manželkou přes sto výletů a v jejich blízkosti dostupná bistra, stánky, kavárny, cukrárny, hostince, pekárny, pivovary nebo foodtrucky.

Obálka knihy 555 - Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka | Foto: Nakladatelství Došel karamel

V tomhle průvodci vám také řeknu, kde je řemeslná pekárna nebo skvělá farma. Jsou to tipy dostupné, prostě výletnické. A celkem jich tu je 555,“ doplňuje Hejlík.

Každý z výletů doprovázejí fotografie od respektovaných českých fotografů a cestovatelů. Server Kudyznudy.cz k tomu připojuje rady, kam se dá v dané lokalitě dál podívat.

„Moje nová knížka je rozhodně jiná než ta první. Ta zrcadlila 365 srdcovek, tahle jde vysloveně po výletech. Radí, kde jíst v okolí turistického cíle, zatímco první knížka vás na cesty sama vyhání,“ popsal Hejlík v rozhovoru pro server iDNES.cz.

Jak přiznává, příručka je „dítětem lockdownu“, které vzniklo z virtuálního klouzání na po mapě. „Na některá výletnická místa se teprve chystám,“ říká s tím, že v průvodci úplně chybí větší města. Místo toho putuje po městečkách, vesničkách a přírodních pamětihodnostech.

Pravidla soutěže

Přečtěte si Obecná pravidla soutěže o knihy se zpravodajským serverem iROZHLAS.cz

Lukáš Hejlík je český herec a autor projektu scénických čtení LiStOVáNí.cz. Svou divadelní kariéru započal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, později přesídlil do činohry Městského divadla Brno. Znát ho můžete také ze seriálů Ošklivka Katka, Znamení, Terapie, Základka nebo Ordinace v růžové zahradě.

Blog Gastromapa Lukáše Hejlíka založil v roce 2013. Jeho hledáčku neunikne žádný podnik, ve kterém se dobře jí, pije nebo se podává kvalitní káva či dezerty.

Před dvěma lety na základě Gastromapy vznikla i stejnojmenná mobilní aplikace a kniha. Stejně jako jeho druhotinu ji vydalo nakladatelství Došel karamel. Vedle toho je spoluautorem kuchařky Gastrokroužek.

Pokud se chcete zapojit do soutěže o 10 knih 555 – Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka, napište nám až do tohoto pátku 18. června do 18.00 na e-mailovou adresu soutez.irozhlas@rozhlas.cz odpověď na následující otázku:

Za propagaci knižní kultury získal Hejlíkův projekt LiStOVáNí výroční cenu nadace Český literární fond. Ve kterém roce se tak stalo?

Do odpovědi uveďte:

  • Jméno a příjmení
  • Adresu pro případ výhry
  • Telefon, případně e-mail

Výherce bude server iROZHLAS.cz losovat ze správných odpovědí, každý se může v daném kole účastnit pouze jednou. Více se dočtete v pravidlech.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme