SOUTĚŽ: Hipík. Vyhrajte nový autobiografický román Paula Coelha

Dlouhé vlasy, pestrobarevné oblečení a poznávací symbol ve tvaru obrácené vikinské runy. Do společnosti takzvaných hippies zavádí čtenáře nová kniha Paula Coelha. V ní brazilský bestsellerista na základě vlastních vzpomínek předkládá výpověď generace, která si dovolila snít o svobodnějším životě v míru.

Knižní soutěž Amsterdam / Káthmándu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soutěžte o knihu Hipík. | Foto: iROZHLAS.cz

Konec 60. let minulého století. Hnutí takzvaných hippies spojuje kromě volnomyšlenkářského způsobu života také touha poznat celý svět. K tomu, aby toho dosáhli co nejlevnější cestou, jim slouží v rámci komunity dobře známý průvodce Evropa za pět dolarů na den. Ten obsahuje informace o tom, kde se za nízkou cenu najíst, ubytovat i pohybovat, aby byl člověk neustále mezi podobně smýšlejícími.

Za centra svobodného světa se v té době považuje londýnský Piccadilly Circus a Dam v Amsterdamu. Právě na holandském náměstí se jednoho dne setká Brazilec Paulo s Karlou, které jejich setkání předpověděla věštkyně.

Pravidla soutěže

Přečtěte si Obecná pravidla soutěže o knihy se zpravodajským serverem iROZHLAS.cz

Nizozemská dívka hubeného muže s dlouhými vlasy přesvědčí, aby se spolu vydali do Nepálu, středobodu náboženského poznání. Cesta takzvaného Kouzelného autobusu tehdy stála jen asi 100 dolarů a trvala tři týdny.

Mladá dvojice, která se v té době znala jen několik málo hodin, se rozhodne vyrazit na životní etapu, aby našla sebe sama a vyslechla si přitom příběhy dalších, kteří je na jejich cestě doprovodí.

Román Hipík patří k nejosobnějším dílům oblíbeného brazilského autora Paula Coelha. Čerpá v něm totiž z bohatých osobních zážitků z přelomu 60. a 70. let a zkušeností svých známých. Spolu s českým překladem vychází také audiokniha, kterou namlouvá herec Martin Pechlát.

Pokud se chcete zapojit do soutěže o 10 výtisků románu Hipík, napište nám až do tohoto pátku, 23. listopadu, do 18.00 na e-mailovou adresu soutez.irozhlas@rozhlas.cz odpověď na následující otázku: 

Do jakého města se vydávají postavy takzvaným Kouzelným autobusem?

Do odpovědi uveďte:

  • Jméno a příjmení
  • Adresu pro případ výhry
  • Telefon, případně e-mail

Výherce bude server iROZHLAS.cz losovat ze správných odpovědí, každý se může v daném kole účastnit pouze jednou. Více se dočtete v pravidlech.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme