SOUTĚŽ: Honest Guide. Vyhrajte podepsaného netradičního průvodce po Praze

„Praha není jenom most a Hrad,“ tvrdí ve své nové knize autoři internetového pořadu Honest Guide. Neodkazují přitom pouze na text písně od kapely PSH, ale i fakt, že v metropoli stojí za vidění i místa, která se v kteroukoli denní dobu nehemží davy turistů. Nabízejí proto necelou padesátku osobních tipů, kam se v Praze vydat a kam naopak ne. Neformální styl jejich netradičního průvodce doplňují ilustrace Elišky Podzimkové.

Knižní soutěž Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eliška Podzimková, Janek Rubeš a Honza Mikulka | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Za novou publikací stojí reportéři Janek Rubeš a Honza Mikulka, kteří společně už tři roky točí videoprůvodce Honest Guide. Rubeš napsal texty — podle svých slov většinou přímo na místech, o kterých pojednávají — a Mikulka připojil fotografie. Animátorka a ilustrátorka Eliška Podzimková to vše na závěr doplnila hravými ilustracemi.

Kniha Honest Guide | Zdroj: CooBoo

„Rozhodně tam neočekávejte adresy míst, otvírací dobu nebo jak se tam dostat. Vždycky je to hezká fotka s hezkou ilustrací a hodně osobním popisem, protože si to pak podle mě každý už sám dokáže najít,“ popsal průvodce Rubeš v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz.

Autoři tak zvou čtenáře třeba na návštěvu Františkánské zahrady, která se neobejde bez točené zmrzliny z Ovocného světozoru z nedaleké pasáže, projížďku lanovkou nebo posezení v některém z oblíbených podniků.

Knižní Honest Guide ale nezaujme pouze svou netradičně upřímnou perspektivou. Kromě fotografií a originálních kreseb totiž obsahuje také folie s dalšími vtipnými ilustracemi Podzimkové nebo třeba QR kódy, které odkazují na existující videa na YouTube kanálu reportérské dvojice. 

Pravidla soutěže

Přečtěte si Obecná pravidla soutěže o knihy se zpravodajským serverem iROZHLAS.cz

Pro některé čtenáře bude publikace nejspíš také prvním setkáním s otevřenou knižní vazbou. „Kromě toho, že je vizuálně krásná, tak mi zprvu přišla hrozně drsná, industriální a upřímná. A jelikož obsahem průvodce jsou místa, která jsou skvělá, a také ta, která skvělá nejsou, tak to jde do sebe,“ vysvětlila Eliška Podzimková.

Pokud se chcete zapojit do soutěže o 10 podepsaných průvodců Honest Guide (v české verzi), napište nám až do tohoto pátku 10. května do 18.00 na e-mailovou adresu soutez.irozhlas@rozhlas.cz odpověď na následující otázku: 

Do které ulice se dívá socha Jana Husa na Staroměstském náměstí v Praze?

Do odpovědi uveďte:

  • Jméno a příjmení
  • Adresu pro případ výhry
  • Telefon, případně e-mail

Výherce bude server iROZHLAS.cz losovat ze správných odpovědí, každý se může v daném kole účastnit pouze jednou. Více se dočtete v pravidlech. 

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme