SOUTĚŽ: Můj příběh. Vyhrajte autobiografii bývalé americké první dámy Michelle Obamové

Odmalička byla vedena k upřímnosti a cílevědomosti. Nepochybně to sehrálo roli v tom, že dnes patří k největším vzorům nejen v americké společnosti. Ve svém obsáhlém memoáru, který v překladu dostal prostý název Můj příběh, nechává bývalá první dáma Michelle Obamová nahlédnout do svého soukromí. Nevynechá přitom okamžiky hlubokého žalu ani radosti. O knihu si můžete zahrát tento týden v pravidelné knižní soutěži serveru iROZHLAS.cz.

Knižní soutěž Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha Michelle Obamové v redakci iROZHLAS.cz. | Foto: Kristián Těmín | Zdroj: Český rozhlas

Mnohokrát se dostala do prostředí, v nichž byla jedinou Afroameričankou. Jedním z prvních byla přednášková aula Princetonské univerzity. Stala se právničkou a nechyběla ji kuráž a odhodlání k tomu, aby dokázala velké věci. Její osud ji ale postrčil jinou cestou, když do jejího života vstoupil mladý student práv, který se měl jednoho dne stát prezidentem Spojených států amerických. A z Michellina příběhu se stal příběh Obamových.

Vzpomínková kniha Můj příběh je otevřenou a často i humornou zpovědí bývalé první dámy, která se zamýšlí nad svými kořeny a událostmi, jež formovaly další směřování jejího života.

Bývalá americká první dáma Michelle Obamová při podpisové akci k její knize Můj příběh v Chicagu | Foto: Kamil Krzaczynski | Zdroj: Reuters

„Bylo to pro mě výzvou i zdrojem pokory, pozvedlo mě i sráželo k zemi, někdy se mi dokonce dělo všechno tohle zároveň. To, co se za poslední léta událo, teprve začínám zpracovávat: od okamžiku v roce 2006, kdy se můj muž poprvé zmínil o možné prezidentské kandidatuře, až do onoho chladného rána letos v zimě, kdy jsem nasedla do auta s Melanií Trumpovou, abych ji doprovodila na inauguraci jejího manžela. Byla to jízda,“ píše Obamová.

Pravidla soutěže

Přečtěte si Obecná pravidla soutěže o knihy se zpravodajským serverem iROZHLAS.cz

„Když jsem psala Můj příběh, byl to pro mě hluboký osobní zážitek. Úplně poprvé jsem měla prostor se otevřeně zamyslet nad svojí neočekávanou životní dráhou. V této knize hovořím o svých kořenech, o tom, jak malé děvče z chicagské South Side nalezlo ve svém hlase sílu a dokázalo tuto sílu předat jiným. Doufám, že moje osobní cesta bude čtenáře inspirovat k tomu, aby v sobě nalezli odvahu a stali se tím, kým touží být. Nemůžu se dočkat, až se s nimi o svůj příběh podělím.”

Michelle Obamová, dívčím jménem Lavaughnová-Robinsonová, se narodila roku 1964. Vyrůstala v Chicagu. Studovala sociologii a afroamerická studia, poté práva. V roce 1992 se provdala za Baracka Obamu. Po jeho zvolení prezidentem se stala první dámou Spojených států amerických. Společně mají dvě dcery, Maliu a Sashu. V současné době žijí ve Washingtonu. Můj příběh je první knihou Obamové.

Pokud se chcete zapojit do soutěže o 10 memoárů Můj příběh, napište nám až do tohoto pátku 5. července do 18.00 na e-mailovou adresu soutez.irozhlas@rozhlas.cz odpověď na následující otázku: 

Na které americké univerzitě vystudovala Michelle Obamová práva?

Do odpovědi uveďte:

  • Jméno a příjmení
  • Adresu pro případ výhry
  • Telefon, případně e-mail

Výherce bude server iROZHLAS.cz losovat ze správných odpovědí, každý se může v daném kole účastnit pouze jednou. Více se dočtete v pravidlech. 

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme