SOUTĚŽ: Odkaz rodiny Jacksonů. Vyhrajte obrázkovou knihu k 50. výročí popové kapely

Soudobé recenze ve srovnání s nimi nazývaly vystoupení Rolling Stones čtverylkou a Elvise Presleyho čajovým dýchánkem. Písně v rytmu soulu, popu a rockenrolu zapsaly v 70. a 80. letech minulého století pětici bratrů do srdcí fanoušků i historie. Cestu Jackson 5 na vrchol hudebních žebříčků připomíná nová obrazová kniha Odkaz rodiny Jacksonů.

Knižní soutěž 2300 Jackson Street (Indiana) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha Odkaz rodiny Jacksonů | Zdroj: Slovart

„Chodívali k nám sousedé: dívali se oknem dovnitř a tancovali na zahradě,“ cituje hudební novinář Fred Bronson Katherine Jacksonovou, která v malém domku se dvěma ložnicemi na příhodně nazvané Jacksonově ulici číslo 2300 v americké Indianě vychovala pět synů, z nichž se později stalo popové uskupení Jackson 5.

Kniha Odkaz rodiny Jacksonů | Zdroj: Slovart

Talent bratrů Jackieho, Tita, Jermaina, Marlona a Michaela v kombinaci s chytlavými texty a melodiemi si rychle zamiloval celý svět. Jejich cover verze překonávaly originální skladby, vlastní singly dobývaly přední příčky hitparád. Jako předskokan s nimi vystupoval i například Bob Marley. Spolu s Bee Gees byli uvedeni do rockenrolové síně slávy. A v neposlední řadě také odstartovaly kariéru budoucího krále popu.

Obrazová kniha Odkaz rodiny Jacksonů, která vyšla v angličtině loni k 50. výročí vzniku kapely, mapuje cestu ke slávě pěti bratrů prostřednictvím rozhovorů a více než tisícovky známých i dosud neuveřejněných fotografií ze zahraničních turné, archivu hudebních magazínů i soukromého života Jackson 5.

Pravidla soutěže

Přečtěte si Obecná pravidla soutěže o knihy se zpravodajským serverem iROZHLAS.cz

Od Titovy kytary ve tvaru hvězdy, přes setkání s významnými osobnostmi hudby, filmu, politiky či sportu, po společnou fotografii 11členného klanu uprostřed zlatých a platinových desek za miliony prodaných alb, kniha Odkaz rodiny Jacksonů nabízí unikátní příležitost nahlédnout do zákulisí jedné z nejlépe zdokumentovaných rodin moderní éry.

Pokud se chcete zapojit do soutěže o 10 výtisků obrazové knihy Odkaz rodiny Jacksonů, napište nám až do tohoto pátku, 5. října, do 18.00 na e-mailovou adresu soutez.irozhlas@rozhlas.cz odpověď na následující otázku: 

Který rok se skupina Jackson 5 zapsala do rockenrolové síně slávy? 

Do odpovědi uveďte:

  • Jméno a příjmení
  • Adresu pro případ výhry
  • Telefon, případně e-mail

Výherce bude server iROZHLAS.cz losovat ze správných odpovědí, každý se může v daném kole účastnit pouze jednou. Více se dočtete v pravidlech.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme