SOUTĚŽ: Poutník, čarodějnice a červ. Vyhrajte nové příběhy ze světa Dračích jezdců

Kouzla, magie a mytická stvoření vždy neodmyslitelně patřily k populární čtyřdílné knižní sérii Odkaz Dračích jezdců. Její autor Christopher Paolini nyní navazuje na její děj v nové trojici příběhů z fiktivní Alagaësie. V nich se vrací hrdina Eragon i jeho věrný drak Safira. O román Poutník, čarodějnice a červ si můžete tento týden zahrát v pravidelné knižní soutěži serveru iROZHLAS.cz.

Knižní soutěž Alagaësie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poutník, čarodějnice a červ | Foto: Martin Zajíček | Zdroj: Český rozhlas

Uplynul rok, co Eragon opustil kouzelný svět Alagaësii, aby našel vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď čelí záplavě pracovních úkolů. Z každodenní rutiny ho vytrhne až nečekaná návštěva nebo vzrušující urgalská pověst, která mnohé změní.

SÉRIE ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ

  • Eragon (2002)
  • Eldest (2005)
  • Brisingr (2008)
  • Inheritance (2011)

Jedním příběhem přispěla do knihy také Paoliniho mladší sestra, podle které dostala své jméno jedna z hlavních postav série, excentrická čarodějnice a věštkyně Angela. 

Americký spisovatel Christopher Paolini začal pracovat na fantasy románu Eragon, první části budoucí tetralogie Odkaz Dračích jezdců, když mu bylo patnáct let. O čtyři roky později se stal nejprodávanějším autorem podle žebříčku The New York Times.

V roce 2011 se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejmladší autor bestsellerové knižní série. Titul si dodnes drží. Paolini je také autorem všech vnitřních knižních ilustrací a map ke svým knihám. 

V září 2020 se očekává vydání Paoliniho nové knihy To Sleep in a Sea of Stars (Spát v moři hvězd), která bude jeho prvním dílem v žánru sci-fi.

Podle románu Eragon byl v roce 2006 natočen stejnojmenný film. Titulní roli v něm ztvárnil britský herec Edward Speleers. Snímek přijala kritika i fanoušci Odkazu Dračích jezdců spíše negativně, a tak se pokračování nedočkal.

Pravidla soutěže

Přečtěte si Obecná pravidla soutěže o knihy se zpravodajským serverem iROZHLAS.cz

Pokud se chcete zapojit do soutěže o 10 románů Poutník, čarodějnice a červ, napište nám až do tohoto pátku 29. listopadu do 18.00 na e-mailovou adresu soutez.irozhlas@rozhlas.cz odpověď na následující otázku:

Který český herec propůjčil svůj hlas postavě Eragona v dabované verzi stejnojmenného snímku?

Do odpovědi uveďte:

  • Jméno a příjmení
  • Adresu pro případ výhry
  • Telefon, případně e-mail

Výherce bude server iROZHLAS.cz losovat ze správných odpovědí, každý se může v daném kole účastnit pouze jednou. Více se dočtete v pravidlech.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme