SOUTĚŽ: Český ráj. Vyhrajte knižní pozvání Jaroslava Rudiše do pánské sauny

Sedí v té své sauně v Českém ráji a potí svá těla a duše, zatímco venku se střídají roční období. Nová kniha Jaroslava Rudiše přivádí čtenáře do chrámu mužské duše, který má své pravidelné návštěvníky i jasná návštěvní pravidla. Zde má každý názor i rada své místo a vše je, jak má být. A pokud není, tři plzně denně vám to zdraví zachrání.

Knižní soutěž Pánská sauna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Román Český ráj od Jaroslava Rudiše | Zdroj: Nakladatelství Labyrint

Omšelá pánská sauna za městem. V jejích útrobách se pravidelně schází partička chlapů. Ani jeden z nich nemá jméno, jen poznávací charakteristiku, která uvozuje jeho promluvu. Je tu ten, co přišel o ženu při autonehodě, ten, co se chystá do důchodu, i ten, co je doktor přes ženské orgány.

Šestnáctka mužů si v potírně vyměňuje historky i rady. Často přijde řeč na osobní trable, které jsou vážného i humornějšího rázu. Z druhé strany vysoké stěny, jež fyzicky i obrazně odděluje mužský svět od toho ženského, se chvílemi ozývá chichotání. Někdy se k němu přidá i ten, co je slepý. 

Pravidla soutěže

Přečtěte si Obecná pravidla soutěže o knihy se zpravodajským serverem iROZHLAS.cz

Pánské problémy, nostalgické vzpomínání i skeptické výhledy do budoucna vždy skončí stejně, a to příchodem saunářky s mopem v ruce. Možná největším překvapením je proto v humoristickém románu jeho lehce surrealistické vyvrcholení.

Český ráj hraje už několik let brněnský soubor Feste. Uvádí ho však pod výmluvnějším názvem Čekání na konec světa. Divadelní hra bude mít v únoru premiéru také v Německu.

Pokud se chcete zapojit do soutěže o 10 výtisků knihy Český ráj, napište nám až do tohoto pátku, 2. listopadu, do 18.00 na e-mailovou adresu soutez.irozhlas@rozhlas.cz odpověď na následující otázku: 

V jakém skoro až pohádkově nazvaném českém městě vyrůstal spisovatel Jaroslav Rudiš?

Do odpovědi uveďte:

  • Jméno a příjmení
  • Adresu pro případ výhry
  • Telefon, případně e-mail

Výherce bude server iROZHLAS.cz losovat ze správných odpovědí, každý se může v daném kole účastnit pouze jednou. Více se dočtete v pravidlech.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme