SOUTĚŽ: Všechny barvy počasí. Vyhrajte ilustrovanou knihu o vztahu lidí k přírodním jevům

Někdo má raději zimu, jiný teplo. A občas lidé a zvířata touží dokonce po špatném počasí, navzdory jeho možné ničivé síle. Co ale stojí za přírodními jevy a projevy počasí, které tak úzkostlivě sledujeme v předpovědích? I na to odpovídá působivě ilustrovaná kniha oceňované německé autorky Britty Teckentrupové. O Všechny barvy počasí si můžete tento týden zahrát v pravidelné soutěži serveru iROZHLAS.cz.

Knižní soutěž Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha Všechny barvy počasí od Britty Teckentrupové | Zdroj: Nakladatelství Host

„Počasí nás umí rozveselit nebo rozesmutnit a rozhoduje také o praktických stránkách našeho života: jak se oblékáme, co budeme jíst, jak strávíme volný čas,“ píše autorka v úvodu knihy.

„V žádném zpravodajském vysílání proto nesmí chybět předpověď počasí a webové stránky s informacemi o počasí patří na internetu k nejnavštěvovanějším.“

Počasí nás zkrátka provází na každém kroku. Stýskáme si na něj, chválíme ho, stavíme na něm konverzace s dalšími lidi. Počasím zkrátka žijeme. Právě o tom je kniha Všechny barvy počasí. Jednoduše a srozumitelně vysvětluje řadu přírodních jevů a projevů počasí, zabývá se ale i vztahem lidí k nim.

Kniha Všechny barvy počasí od Britty Teckentrupové | Zdroj: Nakladatelství Host

Text doplňují ilustrace, které z naučné knihy dělají skoro až poetickou galerii. Každá dvoustrana se tím pádem stává malou obrazovou básní, do které je vepsáno, co vědeckými slovy zachytit nelze.

Její autorkou je Britta Teckentrupová, německá výtvarnice, ilustrátorka a spisovatelka. Napsala a ilustrovala přes stovku úspěšných a oceňovaných knih pro děti, které byly přeloženy do pětadvaceti jazyků. Její výtvarná díla jsou vystavována v galeriích po celém světě.

Pravidla soutěže

Přečtěte si Obecná pravidla soutěže o knihy se zpravodajským serverem iROZHLAS.cz

Její kniha Všechny barvy počasí byla v roce 2016 nominována na prestižní Německou cenu za literaturu pro mládež. Americko-kanadské vydání se dostalo do výběru Best Middle-Grade Nonfiction of 2018 časopisu Kirkus Reviews

Pokud se chcete zapojit do soutěže o 10 knih Všechny barvy počasí, napište nám až do tohoto pátku 11. září do 18.00 na e-mailovou adresu soutez.irozhlas@rozhlas.cz odpověď na následující otázku:

V knize Čaroděj ze země Oz odnese tornádo malou Dorotku spolu s jejím domem do kouzelné země. Ze kterého amerického státu ji ale uneslo?

Do odpovědi uveďte:

  • Jméno a příjmení
  • Adresu pro případ výhry
  • Telefon, případně e-mail

Výherce bude server iROZHLAS.cz losovat ze správných odpovědí, každý se může v daném kole účastnit pouze jednou. Více se dočtete v pravidlech.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme