SOUTĚŽ: Zápisník abstinentky. Vyhrajte novou knihu od autorky oceňovaného blogu

V Česku je v současnosti evidováno kolem milionu alkoholiků. Od začátku pandemie je přitom zaznamenán prudký nárůst případů těžkého alkoholismu. Jak obtížné je abstinovat v zemi, kde je pití společenská norma? O tom vypráví Michaela Duffková, autorka vítězného blogu Magnesia Litera 2019. V březnu vyšla její druhá kniha, ve které opět otvírá tabu ženského alkoholismu. O Zápisník abstinentky si můžete zahrát v soutěži serveru iROZHLAS.cz.

Knižní soutěž Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha Zápisník abstinentky od Michaely Duffkové | Zdroj: Motto

Přestat je těžké, ale nejtěžší je vydržet, hlásá podtitul knihy, která navazuje na loňský úspěšný debut Duffkové vydaný v nakladatelství Motto.

V Zápisníku abstinentky znovu s nebývalou otevřeností líčí kritické momenty své abstinence, svěřuje se s čerstvou zkušeností dvojnásobné matky a zveřejňuje také příběhy dalších abstinujících alkoholiků.

Obálka knihy Zápisník abstinentky | Zdroj: Motto

Upozorňuje přitom i na fakt, že léčba a terapie je velké téma samo o sobě, protože vyléčený alkoholik de facto neexistuje, existuje akorát abstinující alkoholik.

„Mám dojem, že se Míša rozhodla ze svých běsů, bolestí a úzkostí vypsat. Je to její cesta a zdá se, že se jí to daří a že i přes všechny pochybnosti po té cestě kráčí dál a ověřuje si, co ještě je ‚její‘ a kde má ona sama hranice a může se jich dotknout,“ píše v předmluvě knihy profesor Michal Miovský, přednosta Kliniky adiktologie 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

„Je to dlouhý a bolavý proces, ale každý z nás jej v nějaké podobě podstupujeme. Ne každý z nás do toho ale jde s tak sebedestruktivním nastavením, intenzitou a umanutostí. I proto se Míšina cesta jeví být tím více pozoruhodná, oč těžší měla restart a oč více nánosů a těžkostí si do něj sama vložila.“

Blog Zápisník alkoholičky i nadále funguje na facebooku a instagramu. Duffková na něm komunikuje se čtenáři a snaží se je motivovat k vyhledání odborné pomoci.

Pravidla soutěže

Přečtěte si Obecná pravidla soutěže o knihy se zpravodajským serverem iROZHLAS.cz

Vedle toho také aktivně pomáhá v boji proti alkoholu a dalším návykovým látkám jako zakladatelka a provozovatelka nového pražského centra léčby závislostí Alkos, které se otevírá v červnu 2021.

„Centrum jsem se rozhodla založit před dvěma roky, když se mi zabil táta, který na léčbu dlouho čekal a nedočkal se, vzdal to. V kombinaci s tím, že jsem měla ze své vlastní léčby pocit, že by přece jen mohla být trochu jiná, to pro mě začal být jasný cíl,“ vysvětluje Duffková.

„Chci, aby klienti a jejich blízcí dostali maximální možnou péči a podporu, a to včas – ideálně v řádu dnů, maximálně týdnů,“ dodává.

Pokud se chcete zapojit do soutěže o 10 knih Zápisník alkoholičky, napište nám až do tohoto pátku 28. května do 18.00 na e-mailovou adresu soutez.irozhlas@rozhlas.cz odpověď na následující otázku:

Který blog byl oceněn jako Magnesia blog roku v roce 2020?

Do odpovědi uveďte:

  • Jméno a příjmení
  • Adresu pro případ výhry
  • Telefon, případně e-mail

Výherce bude server iROZHLAS.cz losovat ze správných odpovědí, každý se může v daném kole účastnit pouze jednou. Více se dočtete v pravidlech.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme