Po odmlce začal Lipský knižní veletrh. Česko zastupuje Tučková, autorské čtení bude mít Merkelová

V německém Lipsku se ve čtvrtek dopoledne otevřel tradiční knižní veletrh. Jedna z největších takových akcí ve střední Evropě se vrací po tříleté odmlce. Česko bude zastupovat hned několik spisovatelů i nakladatelství.

Lipsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veletrh se v Lipsku se konal po třech letech

Veletrh se v Lipsku se konal po třech letech | Zdroj: Profimedia

Návštěvníkům se představí například Kateřina Tučková, Irena Dousková nebo Marek Toman, kteří své novinky vydali i v němčině. Česká tvorba bude mít na veletrhu i svůj vlastní stánek, a to hned vedle expozice letošní hostitelské země, kterou je Rakousko.

Ve spolupráci s Českým literárním centrem navíc už od pondělí pořádají čtení v centru města.

Kateřina Tučková: Spisovatel ručí svým charakterem za to, co píše. Nemůžu teď číst ty, kteří schvalují válku

Číst článek

Česko kvůli odkladům veletrhu teprve teď předalo štafetu hostující země. Podle šéfa Českého literárního centra Martina Krafla je úspěch z toho posledního ročníku pořád ve vzduchu a německá nakladatelství si v Lipsku tak trochu ověřují, jak česká díla přijímá publikum.

Na Lipském knižním veletrhu mimo jiné vystoupí třeba držitelka Nobelovy ceny Světlana Alexejevičová a autorské čtení chystá i bývalá kancléřka Angela Merkelová, která představí knihu se svými projevy.

Akce se v posledních letech hned třikrát odložila kvůli pandemii koronaviru a pořadatelé mají obavy, že dorazí méně návštěvníků než dřív. I tak ale počítají, že se na lipské výstaviště vypraví přes sto tisíc lidí.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme