Jak bylo před sametovou revolucí 1989? Rádio Junior odvysílá reportážní pohádku o dějinách Česka

Rádio Junior 17. listopadu zařadí do vysílání novou reportážní pohádku Michaely Veteškové s názvem Jak maminku zavřeli na výstavě. Jak to bylo před sametovou revolucí 1989? Proč se maminka nemohla rozhodnout, jaké knihy bude číst a na jaké filmy bude chodit do kina? A vrátí se z výstavy šťastně domů k malému Míšovi a malé Marušce? Poslechněte si „sametovou pohádku“ v neděli v 11.00 a 16.00.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Vetešková na křtu první dětské knihy Jak maminka vyprávěla o 20. století. | Foto: Irena Špačková | Zdroj: Český rozhlas

Příběh vypráví Lucie Výborná, dále uslyšíte například Kláru Sedláčkovou-Oltovou nebo Tomana Rychteru.

Reportážní pohádka Jak maminku zavřeli na výstavě je dramatizací jednoho z příběhů knihy Michaely Veteškové Jak maminka vyprávěla o Československu, která dětem přístupnou formou přibližuje důležité události naší země ve 20. století.

Křest této knihy bude 16. 11. v Národní knihovně v Praze, kde vystoupí Dismanův rozhlasový dětský soubor. Knihu pokřtí novinářka Nora Fridrichová.

Ředitelka nakladatelství Verzone Veronika Benešová Hudečková vysvětluje, v čem jsou reportážní pohádky zvláštní: „Především v tématu, protože se věnuje moderním českým dějinám. Začíná první světovou válkou a končí rokem 1968. Pro děti srozumitelnou formou prezentuje důležité historické zvraty v našich dějinách.“

ela Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme