'Prosím, postarejte se o tohoto medvídka'. Zemřel tvůrce příběhů o medvídku Paddingtonovi

Ve věku 91 let v úterý zemřel britský spisovatel Michael Bond, který se proslavil jako autor dětských knížek o medvídkovi Paddingtonovi. Oznámilo to ve středu nakladatelství HarperCollins, podle kterého „tvůrce jedné z nejoblíbenějších postaviček britských dětí“ zemřel ve svém domě po krátké nemoci.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Bond a medvídek Paddington na štosu jeho oblíbených toustů s marmeládou | Foto: koláž Český rozhlas | Zdroj: Reuters

Bond se proslavil jako tvůrce medvídka Paddingtona, který pochází z nejtemnějšího Peru, nosí modrý kabát a červený klobouk a víc než cokoli jiného na světě miluje marmeládu.

Kniha s postavičkou pojmenovanou po londýnském nádraží, na kterém ji v příběhu najdou s cedulkou "prosím, postarejte se o tohoto medvídka", vyšla poprvé v roce 1958.

Bondovy knihy pro děti byly přeloženy do tří desítek jazyků včetně češtiny. Po celém světě se vydalo kolem 35 milionů výtisků. V 70. letech natočila BBC podle knížek animovaný seriál. V britsko-francouzské koprodukci vznikl v roce 2014 také rodinný film Paddington.

kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme