Český spisovatel Rudiš je mezi pěticí nominovaných na cenu knižního veletrhu v Lipsku

Český spisovatel Jaroslav Rudiš je se svým románem Winterbergova poslední cesta mezi pěticí nominovaných na letošní cenu knižního veletrhu v Lipsku v kategorii beletrie. Na svých internetových stránkách o tom informují pořadatelé veletrhu.

Lipsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spisovatel Jaroslav Rudiš | Foto: Šárka Ševčíková

Jméno laureáta oznámí porota 21. března spolu s nositeli ceny v kategorii literatura faktu a překlad. Každý z oceněných získá odměnu ve výši 20 000 eur (515 760 korun). Kromě něj je nominovaná čtveřice německých autorů.

Novinka Jaroslava Rudiše se odehrává v sauně. Chodí se do ní jako na terapeutický kroužek

Číst článek

Cena lipského knižního veletrhu se uděluje od roku 2005 a vyzdvihuje knihy, které v daném roce teprve vycházejí. Winterbergova poslední cesta (Winterbergs letzte Reise), Rudišův první román psaný v němčině, v Německu vyjde tento měsíc.

Turnovský rodák Rudiš, který studoval němčinu a historii, loni na lipském knižním veletrhu získal Cenu literárních domů. Porotci ocenili Rudišovo různorodé literární dílo a jeho schopnost pracovat s literaturou v odlišných formách.

Ve Winterbergerově poslední cestě čtenář doprovází pečovatele závislého na pivu a starého sudetského Němce při jejich putování vlakem po střední Evropě.

Lipský knižní veletrh se bude konat od 21. do 24. března. Česká republika bude mít letos na akci zvýrazněnou expozici. V minulosti se mezi kandidáty na cenu dostal česko-německý básník Jan Faktor.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme