Spisovatelka Miroslava Besserová prohrála boj s rakovinou. Psala knihy o osudech slavných

Scenáristka, publicistka a spisovatelka Miroslava Besserová ve čtvrtek prohrála svůj boj s rakovinou. Bylo jí 71 let. Informoval o tom Český rozhlas Dvojka. Besserová psala mimo jiné knihy o osudech především hereckých osobností. Kromě tří desítek knižních titulů má na svém kontě nesčetné množství fejetonů, sloupků a postřehů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslava Besserová na fotografii z roku 2015 | Zdroj: Profimedia

Miroslava Besserová působila jako televizní dramaturgyně a psala knihy mapující osudy především hereckých osobností, mezi nimiž byli Rudolf Hrušínský, Boris Rösner, Vlastimil Brodský, Miroslav Moravec, naposledy zpěvák Daniel Hůlka.

  • PřehrátTobogan

    Vychutnejte si neopakovatelný vtip, šarm a smysl pro humor Miroslavy Besserové v Toboganu Aleše Cibulky z roku 2015

Připravila knižní vydání několika oblíbených televizních seriálů nebo knížku Snowborďáci podle scénáře Karla Janáka.

Besserová se narodila 30. května 1946. Vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU v Praze. Napsala scénáře k pohádkám Král a písnička či Malování s princeznou, dokumentům či zábavným pořadů včetně Vlaštovky, oblíbené před revolucí, televizních magazínů pro ženy nebo k několika odvysílaným detektivkám. Pracovala pro Českou televizi, Primu, Novu i Barrandov.

Pro časopisy a deníky 35 let psala kritiky, recenze divadelních představení, televizních pořadů, ale také nesčetné množství rozhovorů, sloupků, portrétů, povídek, fejetonů. S řadou z nich spolupracovala i poté, co více než před dvěma lety onemocněla těžkou chorobou.

Elena Horálková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme