Zaplať básní. Ve 27 českých kavárnách můžete při příležitosti dne poezie dostat kávu za pár veršů

Kousek papíru s několika napsanými verši – takové originální platidlo ve čtvrtek přijímají ve 27 kavárnách v České republice. Pokud zákazníci složí vlastní báseň, dostanou kávu zadarmo. Celá akce je součástí Světového dne poezie, který připadá právě na 21. března.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve čtvrtek 21. 3. můžete v některých kavárnách za kávu zaplatit básní | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

„Jak příjemné to je, se chvilku zastavit, dívat se, přemýšlet, na okamžik vysadit,“ skládal Pavel z Prahy při minulém ročníku akce Zaplať básní.

V Česku se do ní letos zapojí kavárny v Praze, Brně, Hradci Králové nebo Náchodě.

Čokoláda při půstu, čaj na bdění a káva z tureckého zajetí. Historik popsal dějiny teplých nápojů

Číst článek

Mezinárodní projekt chce netradiční cestou lidi přilákat k zájmu o poezii. Podle garanta projektu Václava Lednického ale nejde jen o napsání básně.

„My vyzýváme ten den k tomu, aby návštěvníci kavárny na chvilku odložili smartphony a zkusili napsat báseň. V podstatě v tom vidíme i smysl hledání sama sebe,“ popsal Radiožurnálu Lednický.

V Česku je akce Zaplať básní popáté. Po celém světě se do ní zapojí přes 1000 kaváren.

Světový den poezie připadá na 21. březen. Vyhlásila ho UNESCO v roce 1999. Jedním z hlavních cílů tohoto svátku je podpora jazykové různorodosti a zviditelnění ohrožených jazyků v místě jejich používání.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme