Pařížský Louvre spouští internetové rezervace pro velkou výstavu věnovanou Leonardu da Vincimu

Pařížské muzeum Louvre v úterý ve čtyřměsíčním předstihu spustí internetové rezervace pro nadcházející velkou výstavu věnovanou Leonardu da Vincimu. Vzhledem k očekávanému náporu zájemců nebude možné koupit si lístek na místě, napsal server bmftv.com.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pařížské muzeum Louvre dnes ve čtyřměsíčním předstihu spustí internetové rezervace pro nadcházející velkou výstavu věnovanou Leonardu da Vincimu (ilustrační snímek) | Zdroj: Profimedia

Výstava, pořádaná u příležitosti 500. výročí úmrtí italského renesančního umělce, začne 24. října. „Bude přístupná jen po rezervaci určitého časového okénka. Chceme tak návštěvníkům nabídnout maximální pohodlí,“ uvedlo nejnavštěvovanější muzeum světa v pondělním prohlášení.

Geniální vynálezce a slavný umělec zemřel před 500 lety. Po Leonardu da Vinci zbyly tisíce stran zápisků

Číst článek

Opatření se podle něj týká všech bez rozdílu, tedy i těch, kteří mají do Louvru vstup zdarma.

Da Vinciho dílo

Na výstavě budou k vidění jak domácí da Vinciho díla, tak jeho kresby, malby, rukopisy, sochy a jiné umělecké předměty z věhlasných evropských i amerických sbírek, mimo jiné z vatikánské Pinakotéky, Metropolitního muzea v New Yorku a podobně. Louvre jedná také o zápůjčkách z Itálie, výměnou nabízí Raphaelova díla pro velkou výstavu v Římě v roce 2020.

Louvre už systém rezervací využil loni při výstavě děl nizozemského malíře Jana Vermeera. Tentokrát ale rezervace zahajuje dříve. Muzeum chce především zamezit tlačenicím u obrazů, které návštěvníkům brání v tom, aby na díla dobře viděli.

Louvre loni navštívilo 10,2 milionu lidí. Takové davy je těžké zvládat, i když má muzeum k dispozici moderní odbavovací systémy, uvedl bmftv.com.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme