Vystoupí Janžurová nebo Trojan, zahraje Hradišťan. V Národním divadle se lidé rozloučí s Luďkem Munzarem

Poslední rozloučení s hercem Luďkem Munzarem se v pátek uskuteční v Národním divadle v Praze. Pietní akt začne v 11.00. Pro veřejnost, která může přinést květinové dary, je divadlo otevřené 10.30. Soukromý pohřeb se bude konat odpoledne.

Praha (Aktualizováno: 10:31 1. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luděk Munzar (20. března 1933 - 26. ledna 2019) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na jevišti Národního divadla bude mít proslov ředitel Národního divadla Jan Burian. Vystoupí řada Munzarových kolegů - mezi nimi například Iva Janžurová, Taťjana Medvecká nebo Ivan Trojan. Zahraje Hradišťan Jiřího Pavlici. Není jisté, zda zdravotní stav dovolí účast Munzarovy manželky Jany Hlaváčové.

Filmový a divadelní herec Luděk Munzar zemřel 26. ledna po dlouhé těžké nemoci. Bylo mu 85 let. Dlouholetý člen činohry Národního divadla v Praze hrál mimo jiné v desítkách televizních filmů a seriálů a výrazně se uplatnil v rozhlase a dabingu. Svůj hlas propůjčil zejména americkému herci Paulu Newmanovi. Před filmovou kamerou se objevoval míň, ztělesnil například skladatele Leoše Janáčka.

Za rok 2011 obdržel cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství.

Byl také průvodcem po rozhlednách, vyprávěl o věkovitých stromech a pramenech řek v televizních dokumentech. V pražském divadle Viola měl večery poezie Františka Hrubína a Jaroslava Seiferta.

VIDEO: Bylo i období, kdy jsem se do divadla netěšil, řekl Munzar v posledním rozhovoru pro Český rozhlas

Číst článek

Munzar byl vášnivým letcem a čestným členem Aeroklubu Letňany. Mezi hosty se proto objeví šest pilotů včetně dvojnásobného mistra světa v letecké akrobacii Petra Jirmuse. Nad střechou Národního divadla před obřadem třikrát přeletí dvoumotorové letadlo typu L-200 Morava.

„Byl prostě celistvá osobnost, kromě toho, že byl statečný člověk. Do ničeho se nenamočil, nepodepsal antichartu, jezdil auty, lítal letadlem. Přišel mi jako obdivuhodný a komplexní muž. Jeho odchod mě zasáhl, přestože je jeho věk požehnaný. Jedním slovem byl pro mě chlapák,“ vzpomínal na něj režisér Jan Hřebejk

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme