Mistr Yoda měnil dějiny? Postava ze Star Wars se objevila ve středoškolské učebnici vedle saúdského krále

Když středoškolští studenti v Saúdské Arábii tento týden otevřeli své společenskovědní učebnice, zjistili, že se jim do nich dostala poněkud kuriózní historická postava. V lekci o Organizaci spojených národů seděl vedle bývalého saúdského krále Fajsala mistr Yoda – jeden z ikonických hrdinů filmové ságy Star Wars.

Rijád/Dagobah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mist Yoda | Foto: repro web | Zdroj: starwars.wikia.com

Jeden z nich vedl Saúdskou Arábii, modernizoval infrastrukturu, zdravotnictví a školství. Druhý byl nejváženějším členem Rady Jediů uznávaným po celé galaxii a důležitou postavou filmové ságy Star Wars. 

Jak tihle dva skončili bok po boku na fotografii ve středoškolské učebnici? Odpověď neznal ani saúdský umělec, který obrázek vytvořil. „Montáž mám na svědomí já, ale jak se ocitla v té knize, nemám ponětí,“ řekl serveru New York Times Abdullah Al Shehri.

Okolnosti nejsou známé ani ministerstvu školství, které ji do škol distribuovalo. Ve čtvrtek se za nedopatření omlouval i saúdský ministr školství Ahmed al-Eissa. Podle něj jde o „neúmyslnou chybu“.

„Ministerstvo začalo tisknout opravenou kopii učebnice a stahuje původní výtisky. Také ustanovilo komisi, která má za úkol zjistit, jak k chybě došlo a vyvodit patřičné důsledky,“ napsal ministr na svém twitteru.

Společná fotografie krále Fajsala a Yody se záhy začala velmi rychle šířit po sociálních sítítch. Její autor dodal, že v reakci na své dílo zaznamenal mnoho pozitivních ohlasů – a to z fanouškovských základen obou znázorněných postav. 

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme