Na obrazovky se vrací legendární Modrá planeta s Davidem Attenboroughem

Britská BBC přichystala na letošní rok pokračování jednoho ze svých nejúspěšnějších projektů. S Davidem Attenboroughem se budeme moc znovu vypravit na fascinující cestu do hlubin oceánů v seriálu Modrá planeta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

potápění, potapěč, moře, oceán, korálový útes | Foto: Fotobanka Pixabay

Televize BBC oznámila pokračování velmi úspěšného projektu Modrá planeta. Stejně jako před 15 lety se na výrobě opět bude podílet legendární britský přírodovědec a moderátor David Attenborough, který oslavil 90. narozeniny.

Přírodopisné seriály z dílny BBC prosluly díky jeho hlasu, působivému zpracování skvělých záběrů a vynikající hudbou. I proto uživatelé Česko-Slovenské filmové databáze na první dvě místa mezi nejlepšími seriály řadí obě série projektu Zázračná planeta právě z této dílny.

Modrá planeta před 15 lety znamenala přelom v žánru přírodopisných seriálů i díky použitým technologiím. BBC slibuje, že nová série nebude jiná. Materiál natáčela poslední tři roky a vyvinula kvůli tomu řadu speciálních technologií, které umožnily získat dřív nemyslitelné záběry v dosud neviděné kvalitě.

Filmařům a vědcům se během natáčení také podařilo objevit několik úplně nových druhů a natočit záběry zvířat, která dosud v jejich přirozeném prostředí nikdo nezachytil.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme