Na piazzetě Národního divadla se lidé loučili s hercem Vladimírem Brabcem

V sobotu se lidé od 10 do 18 hodin mohli na piazzetě Národního divadla rozloučit s hercem Vladimírem Brabcem, který zemřel na začátku září ve věku 83 let. Příchozí se mohli zapsat do kondolenční knihy a věnovat herci tichou vzpomínku. Podle rodiny si Brabec nepřál oficiality a pohřeb.

Praha (Aktualizováno: 18:09 9. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Brabec | Zdroj: Fotobanka Profimedia

S Národním divadlem byl Brabec spjat 35 let. Ve filmu a divadle ztvárnil za svůj život desítky rolí. Rozporuplnou popularitu mu přinesla v 70. letech role majora Zemana v normalizačním seriálu. Rád se věnoval i dabingu, za který obdržel cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství. Svým hlasem doplnil například výkony Marcella Mastroianiho, Seana Conneryho nebo Jacka Lemmona.

Zemřel herec a dabér Vladimír Brabec, představitel kultovního majora Zemana

Číst článek

Titulní úloha v ideologicky exponovaném normalizačním seriálu 30 případů majora Zemana z první poloviny 70. let, který falšoval dějiny a manipuloval událostmi, byla Brabcovou osudovou rolí. Seriál se dodnes vysílá, má odpůrce, ale i svůj fanklub a účinkovalo v něm mnoho dalších předních herců.

Vladimír Brabec už jako dvanáctiletý hrál v divadle pro mládež v dnešním Paláci Akropolis, v roce 1953 absolvoval DAMU u Miloše Nedbala, Otomara Krejči a Radovana Lukavského. Působil v Mostě a od roku 1959 v ND. Na volné noze byl přes 20 let. Úspěchy měl v Hudebním divadle Karlín v muzikálech My Fair Lady, Někdo to rád horké, Zvonokosy nebo Anděl s ďáblem v těle.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme