80 tisíc sbírkových předmětů včetně legendární velryby. Národní muzeum představilo vizualizace nových expozic

Expoziční celek Zázraky evoluce se bude nacházet v Historické budově Národního muzea ve druhém patře v pravém křídle. | Foto: Národní muzeum | Zdroj: Národní muzeum

Národní muzeum před finalizací generální rekonstrukce Historické budovy představilo vizualizace připravovaných expozicí. Přestože se část budovy a Panteon otevře již v říjnu tohoto roku, většina expozicí bude návštěvníkům přístupna až v roce 2019. Nové expozice připravuje sedm různých architektonických studií.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V listopadu roku 2019 chystá Národní muzeum, po jarní celkové kolaudaci, otevřít expoziční celky Příroda a Zázraky evoluce. Nová budova pak nabídne ve stejném období k vidění Dějiny 20. století a Dětské muzeum.

Exkluzivně z opravené historické kopule Národního muzea. Přístupná bude už na podzim

Číst článek

Příští rok bude také zpřístupněna multimediální Spojovací chodba, která spojí Novou a Historickou budovu muzea. Návštěvníci budou mít možnost v chodbě zhlédnout architektonický vývoj v prostoru Václavského náměstí od konce devatenáctého století.

Návštěníci se podle muzea mohou těšit i na exponát plejtváka myšoka, který byl společně částí mineralogické expozice prohlášen za kulturní památku. „Celkově bude vystaveno zhruba 80 tisíc sbírkových předmětů, což je o celou třetinu více, než tomu bylo před uzavřením Historické budovy a její následnou rekonstrukcí,“ uvádí Národní muzeum.

Od uzavření v roce 2011 se také zvětšila výstavní plocha. Prostory určené expozicím se rozrostly o čtyři tisíce na celkových 12 tisíc metrů čtverečních. „Dohromady Národní muzeum představí 8 stálých expozičních celků,“ dodává muzeum.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme