Národní technické muzeum v roce 2010

Novým ředitelem Národního technického muzea je Karel Ksandr. Tato příspěvková organizace ministerstva kultury na sebe výrazně upozornila letos v srpnu hlavně kvůli rychlému odvolání Horymíra Kubíčka z postu ředitele. Šéf resortu kultury také oznámil, že v hospodaření Národního technického muzea došlo k závažným chybám, které pokázaly i následné audity. Proto ministerstvo kultury na nejvyšší vedení své příspěvkové organizace podalo trestní oznámení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní technické muzeum během rekonstrukce. | Foto: Tomáš Adamec

Muzeu je čtyři roky kvůli rekonstrukci uzavřené, ale Karel Ksandr jej chce zpřístupnit co nejdříve. Už teď tam pořádá dny otevřených dveří.

Neočekávanější je dopravNí hala, do které teď s ředitelem Ksandrem míříme, ale na okamžik se zastavíme u vchodu do Muzea.

„Zde došlo k rehabilitaci původního záměru pana architekta Babušky, který budovu projektoval za první republiky. Zatím nikdy nikdo neviděl, jak je to možné vidět nyní,“ říká Ksandr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Další podrobnosti o Národním technickém muzeu v reportáži Michaely Veteškové

Zatímco si prohlížím monumentální mramorové sloupy, ředitel Ksandr mi vysvětluje, že toto muzeum se na pět let ztratilo z muzejního nebe, a proto je důležité lidi sem naučit zase chodit.
Jako první by si mohli prohlédnout právě exponáty v dopravní hale, a tak po schodech sestoupíme k císařskému vlaku.

Na prohlídku Národního technického muzea zve redaktorka Michaela Vetešková v tomto článku.

První část expozic Národního technického muzea v Praze na Letné bude po čtyřleté rekonstrukci přístupna od 15. února.

ZPĚT NA ROK V KULTUŘE

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme