V Olomouci začal 35. ročník festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Nabídne i debatu o vulgarismech

V Olomouci začala tradiční soutěžní přehlídka rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, jejímž vyhlašovatelem je Český rozhlas. Pro návštěvníky a odbornou veřejnost jsou od pondělí 1. dubna do čtvrtka 4. dubna připraveny poslechy a hodnocení soutěžních kategorií dokument, reportáž, drama a multimédia. V rámci doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na debatu o vulgarismech ve vysílání nebo představení Dejvického divadla Dabing Street.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Olomouci začal festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio | Foto: Khalil Baalbaki

V Olomouci se v pondělí představilo devět finálových pořadů v kategorii dokument, v úterý to budou čtyři české a jedenáct zahraničních reportáží, ve středu pět finálových děl v sekci drama a ve čtvrtek sedm finalistů v nové kategorii multimédia.

Český rozhlas podle Zavorala nepočítá se zvyšováním poplatku. Do budoucna ale prosazuje indexaci

Číst článek

„Těším se na čtyři dny, které nabídnou to nejlepší z mezinárodní rozhlasové tvorby. Touto cestou bych všem soutěžícím v jednotlivých kategoriích popřál mnoho štěstí a návštěvníkům, aby si letošní jubilejní ročník Prix Bohemia Radio užili a načerpali případnou profesní inspiraci,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Slavnostní zahájení festivalu se uskutečnilo v pondělí večer v Moravském divadle v Olomouci, v jehož průběhu uvedl do rozhlasové síně slávy kolegyni Olgu Jeřábkovou, která se kromě organizační práce věnuje především literárním pořadům pro stanici Český rozhlas Vltava, jako jsou například četby na pokračování, povídky, Schůzky s literaturou, Osudy či Páteční večery. Pro Český rozhlas Dvojka Jeřábková připravuje četby na pokračování nebo dramatizované povídky a pro stanici Český rozhlas Brno pořad Sedmé nástupiště.

Pestrý doprovodný program nabídne například debatu s názvem Kam s nimi? aneb O vulgarismech ve vysílání nebo představení Dejvického divadla Dabing Street. Po celou dobu konání festivalu probíhá také živé vysílání jednotlivých stanic Českého rozhlasu z Galerie Šantovka. Ve čtvrtek 4. dubna budou v každé kategorii vyhlášeny tři vítězné příspěvky a Prezident Herecké asociace Ondřej Kepka předá Cenu Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře.

Více informací o aktuálním jubilejním 35. ročníku Prix Bohemia Radio najdete na prixbohemiaradio.cz.

Blanka Bumbálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme