Komik Hart se vzdal moderování Oscarů kvůli téměř deset let starým tweetům o gayích

Americký komik Kevin Hart se vzdal role moderátora oscarového večera pouhé dva dny poté, co veřejnosti s nadšením oznámil, že mu byla role průvodce předáváním cen americké filmové akademie svěřena. Důvodem k neobvyklému rozhodnutí jsou podle něho „necitlivá slova“, která před téměř deseti lety na twitteru použil na adresu lidí s menšinovou sexuální orientací.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kevin Hart se vzdal moderování Oscarů kvůli téměř deset let starým tweetům o gayích. (ilustrační foto) | Foto: Andrew Kelly | Zdroj: Reuters

„Rozhodl jsem se vzdát moderování letošních Oscarů..., a to proto, že nechci odvádět pozornost od večera, který bude oslavou pro tolik úžasných talentovaných umělců," napsal ve čtvrtek večer Hart na twitteru.

„Upřímně se omlouvám LGBTQ komunitě za necitlivá slova z minulosti,“ dodal s odkazem na téměř deset let stará vyjádření, která od úterý začala kolovat po sociálních sítích.

Hart mimo jiné v jednom zjevně žertem míněném tweetu napsal, že nedovolí svému malému synkovi hrát si s panenkami, neboť to dělají gayové. V roce 2015 zase přiznal, že odmítl roli ve filmu Tropická bouře, protože nechtěl hrát homosexuála. 

Komik nejdříve řekl, že se za tweety omlouvat nebude. „Právě mi volali z akademie a chtěli, abych se omluvil za svoje dřívější vyjádření, jinak bude Oscary moderovat někdo jiný. Rozhodl jsem se neomluvit, protože jsem se k tomu vyjadřoval už několikrát. Mluvil jsem o tom, že jsem teď už někdo jiný a že jsem se posunul. Nechci se už vrtat ve starých časech,“ vysvětlil Hart na instagramu. O odstoupení informoval svoje fanoušky až o hodinu později.

Změny na Oscarech

Herec známý z filmů lehčích žánrů, například komedie Poldův švagr, se měl 24. února stát následníkem moderátora zábavné talkshow Jimmyho Kimmela, který Oscary uváděl v předchozích dvou letech.

Show se v posledních letech potýká s propadem sledovanosti a poslední ročník zhlédlo vůbec nejméně lidí v historii. Proto sahají organizátoři ke změnám, k nimž patří i zkrácení večera o 30 minut. Původně trval tři a půl hodiny.

Další změnou měl být Hart, který by se podle amerických médií stal jedním z mála černošských herců, již dosud Oscary uváděli, a přispět tak k větší rasové vyváženosti cen, k níž byli akademici v posledních letech vyzýváni.

Devětatřicetiletý komik v úterý uvedl, že role oscarového moderátora, kterou některá média označují kvůli zmíněnému poklesu sledovanosti za nejméně poptávanou práci v Hollywoodu, je splněním jeho dlouholetého cíle. Akademie zatím na jeho rozhodnutí odstoupit nezareagovala.

Ladislav Novák, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme