Komik Hart se vzdal moderování Oscarů kvůli téměř deset let starým tweetům o gayích

Americký komik Kevin Hart se vzdal role moderátora oscarového večera pouhé dva dny poté, co veřejnosti s nadšením oznámil, že mu byla role průvodce předáváním cen americké filmové akademie svěřena. Důvodem k neobvyklému rozhodnutí jsou podle něho „necitlivá slova“, která před téměř deseti lety na twitteru použil na adresu lidí s menšinovou sexuální orientací.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kevin Hart se vzdal moderování Oscarů kvůli téměř deset let starým tweetům o gayích. (ilustrační foto) | Foto: Andrew Kelly | Zdroj: Reuters

„Rozhodl jsem se vzdát moderování letošních Oscarů..., a to proto, že nechci odvádět pozornost od večera, který bude oslavou pro tolik úžasných talentovaných umělců," napsal ve čtvrtek večer Hart na twitteru.

„Upřímně se omlouvám LGBTQ komunitě za necitlivá slova z minulosti,“ dodal s odkazem na téměř deset let stará vyjádření, která od úterý začala kolovat po sociálních sítích.

Hart mimo jiné v jednom zjevně žertem míněném tweetu napsal, že nedovolí svému malému synkovi hrát si s panenkami, neboť to dělají gayové. V roce 2015 zase přiznal, že odmítl roli ve filmu Tropická bouře, protože nechtěl hrát homosexuála. 

Komik nejdříve řekl, že se za tweety omlouvat nebude. „Právě mi volali z akademie a chtěli, abych se omluvil za svoje dřívější vyjádření, jinak bude Oscary moderovat někdo jiný. Rozhodl jsem se neomluvit, protože jsem se k tomu vyjadřoval už několikrát. Mluvil jsem o tom, že jsem teď už někdo jiný a že jsem se posunul. Nechci se už vrtat ve starých časech,“ vysvětlil Hart na instagramu. O odstoupení informoval svoje fanoušky až o hodinu později.

Změny na Oscarech

Herec známý z filmů lehčích žánrů, například komedie Poldův švagr, se měl 24. února stát následníkem moderátora zábavné talkshow Jimmyho Kimmela, který Oscary uváděl v předchozích dvou letech.

Show se v posledních letech potýká s propadem sledovanosti a poslední ročník zhlédlo vůbec nejméně lidí v historii. Proto sahají organizátoři ke změnám, k nimž patří i zkrácení večera o 30 minut. Původně trval tři a půl hodiny.

Další změnou měl být Hart, který by se podle amerických médií stal jedním z mála černošských herců, již dosud Oscary uváděli, a přispět tak k větší rasové vyváženosti cen, k níž byli akademici v posledních letech vyzýváni.

Devětatřicetiletý komik v úterý uvedl, že role oscarového moderátora, kterou některá média označují kvůli zmíněnému poklesu sledovanosti za nejméně poptávanou práci v Hollywoodu, je splněním jeho dlouholetého cíle. Akademie zatím na jeho rozhodnutí odstoupit nezareagovala.

Ladislav Novák, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme