Pražská muzejní noc: lákaly Kbely i Český rozhlas. Organizátoři hlásí přes 180 tisíc vstupů

Téměř 185 tisíc vstupů zaznamenali v hlavním městě organizátoři Pražské muzejní noci, zhruba o deset tisíc více než loni. Nejvíc lidí letos navštívilo Letecké muzeum Kbely, Národní technické muzeum, Muzeum Policie České republiky nebo Botanickou zahradu, uvedla Pavla Suchánková z Národního muzea, které patří k pořadatelům akce. Zájem byl i o budovu Českého rozhlasu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecké muzeum Kbely | Foto: Magdaléna Medková

Pražská muzejní noc se letos konala počtrnácté, zapojilo se do ní 79 objektů. Brány muzeí, galerií a dalších kulturních institucí se otevřely v sobotu v 19.00, akce skončila v jednu hodinu ráno. Expozice a výstavy doplnila řada doprovodných akcí včetně komentovaných prohlídek, koncertů, projekcí, výtvarných dílen a workshopů.

Letecké muzeum v Kbelích se chystá na další sezónu, restauruje i letadlo Tomáše Bati

Číst článek

Kromě tradičních galerií a muzeí měli návštěvníci velký zájem i o prohlídku budovy Českého rozhlasu, který v sobotu muzejní noc propojil se dnem otevřených dveří. Lidé se mohli podívat například do studií, diskutovat s moderátory nebo navštívit výstavu historické audiotechniky. Součástí akce byla hudební scéna na venkovním pódiu v Balbínově ulici. Velké množství lidí navštívilo i Národní památník na Vítkově.

Dopravu mezi jednotlivými body zdarma zajistilo deset speciálních autobusových linek pražského dopravního podniku se 72 zastávkami. "Celkem bylo uskutečněno 544 spojů a autobusy podle jízdních řádů najely cca 7600 kilometrů," dodala Suchánková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme