Pořadatelé musí zrušit letošní Signal festival, oznámil Prymula. Konání nedovolí nová opatření

Kvůli aktuální epidemiologické situaci musí pořadatelé zrušit letošní ročník festivalu Signal. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Festival měl začít 15. října, jeho konání však nebude v souladu s opatřeními, která chce Prymula oznámit v pátek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letošní Signal festival se měl konat už příští týden, kvůli opatřením jej pořadatelé musí zrušit | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Ředitel festivalu Martin Pošta ve středu jednal s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO), který mu sdělil, že v pátek oznámí přísnější opatření kvůli rekordnímu číslu nakažených v Česku. Na jejich základě nebude reálné festival uskutečnit. Organizátoři tak řeší, jaké kroky dále uskutečnit. Své plány oznámí v budoucích týdnech.

„Máme nyní několik možností. Můžeme festival přesunout na nový termín, v úvahu přichází jaro příštího roku. Musíme zvážit, co pro nás každá varianta znamená z pohledu spolupráce s umělci, produkce, fundraisingu, spolupráce s městem i partnery či bezpečnosti návštěvníků. Není to jednoduché rozhodnutí,“ uvedl Pošta.

Vzhledem k narůstajícímu počtu nakažených nemocí covid-19 se budou v Česku zpřísňovat opatření, která budou podle středečního vyjádření ministra zdravotnictví platit od pondělí 12. října. Podle organizátorů festivalu nová nařízení jsou už neslučitelná s přípravami festivalu. „Téma osmého ročníku Signal Festivalu znělo Plan B. Náš vlastní plán B teprve hledáme,“ dodal Pošta.

Festival se měl konat od 15. do 18. října. Osmý ročník přehlídky, která začínala především jako prezentace tehdy ještě málo známého videomappingu, se chtěl zaměřit na ekologii a pandemii koronaviru. Signal se letos kromě Karlína a Starého Města měl uskutečnit i v Holešovicích. Festivalu se v minulých letech během čtyř dnů zúčastnilo odhadem půl milionu lidí – ti se pohybují v ulicích a nejsou většinou najednou na stejném místě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme