Zemřela bývalá moderátorka hlavních zpráv na Nově Eva Jurinová. Namluvila i hlášení na lince metra B

Po dlouhé těžké nemoci zemřela v neděli 3. ledna novinářka a bývalá televizní moderátorka Eva Jurinová. Bylo jí 67 let. Informoval o tom rodinný přítel Jurinových a editor Českého rozhlasu Dvojka Vedran Kovačević. Jurinová pracovala v Československé televizi i Českém rozhlase, moderovala hlavní zprávy v televizi Nova a byla mluvčí motolské fakultní nemocnice.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Jurinová | Foto: František Vlček/MAFRA | Zdroj: Profimedia

Poslední rozloučení se podle Kovačeviće odehrálo ve středu. „S mojí milovanou Evičkou jsme se rozloučili v úzkém rodinném kruhu,“ uvedl manžel Václav Jurina.

Rodačka z Ostravy po vystudování žurnalistiky v Praze začínala v 70. letech v ostravském studiu tehdejší Československé televize, od 80. let působila v Praze. Na začátku 90. let uváděla v Československé televizi relaci Deník.

Nejsledovanější stanicí v uplynulém roce byla Česká televize. Na druhém místě skončila skupina Nova

Číst článek

Později se přes deník Noviny, rádio Kobra a Český rozhlas dostala na Novu, kde ve druhé polovině 90. let moderovala ve dvojici se Zbyňkem Merunkou hlavní zpravodajský pořad Televizní noviny.

Od roku 2000 Jurinová víc než deset let působila jako mluvčí pražské Fakultní nemocnice v Motole. V roce 2009 na návrh Syndikátu novinářů usilovala o místo radní České televize, poslanci ji ale nezvolili.

Jurinová také vyučovala obor moderování na Vyšší odborné škole herecké a zastupovala firmy a osobnosti v oblasti PR a prezentace.

Namluvila hlášení pro linku B pražského metra. V minulém desetiletí byla dva roky starostkou města Sadská na Nymbursku, kde žila. Nedávný rozhovor Evy Jurinové pro Český rozhlas Dvojka najdete zde.

Eva Jurinová ve druhé polovině 90. let moderovala ve dvojici se Zbyňkem Merunkou hlavní zpravodajský pořad Televizní noviny | Foto: Jan Kroupa/CNC | Zdroj: Profimedia

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme