Neobyčejný příběh matky s dcerou. Před 20 lety měla premiéru Gilmorova děvčata

Je to jeden z nejupovídanějších seriálů světa. Scénář jednoho dílu obsahuje až 80 stran. Pilotní epizoda seriálu Gilmorova děvčata, která jsou známá svými vtipnými a rychlými dialogy, měla premiéru přesně před 20 lety.

Stars Hollow Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Série Gilmorova děvčata, známá svými vtipnými a rychlými dialogy, měla premiéru přesně před 20 lety | Zdroj: Profimedia

Sarkastický humor, neobvyklé svižné dialogy a hlavně hodně kávy. Přesně takový je život třicátnice Lorelai a její dospívající dcery Rory, kterou porodila, když jí bylo 16. Jejich vztah je proto spíš kamarádský. Ještě je tu ale jedna „Gilmorka“ — babička Emily, se kterou se Lorelai málokdy shodne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Série Gilmorova děvčata měla premiéru přesně před 20 lety. Více si poslechněte v reportáži Jiřího Štefla

Premiérové díly Gilmorových děvčat se na televizních obrazovkách udržely do roku 2007. Před čtyřmi lety ale společnost Netflix fanoušky potěšila čtyřdílným pokračováním. Po skoro 10 letech se tak mezi kulisy hollywoodského městečka Stars Hollow vrátila většina původních herců.

Ti se také těší řadou ocenění. Například herečka Lauren Grahamová, představitelka Lorelai, byla zvolená nejlepší televizní mámou.

Český seriálový thriller o kyberšikaně #martyisdead obdržel nominaci na mezinárodních cenách Emmy

Číst článek

Časopis Entertainment Weekly pak v roce 2007 zařadil Gilmorova děvčata na seznam nejlepších seriálů desetiletí.

„Děkujeme vám, Lorelai a Rory. Dokázaly jste nám, že blízký vztah mezi matkou a dospívající dcerou není sci-fi. Stačí jen pořádná dávka trpělivosti, lásky a kofeinu,“ napsal tehdy o seriálu magazín.

I přes to, že se hlavní herečky poprvé viděly až večer před prvním natáčením, tak hned napoprvé ztvárnily naprosto uvěřitelné role matky s dcerou. Právě proto si jejich příběh oblíbili diváci po celém světě. Televizní stanice ho reprízují dodnes.

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme