Komik David Letterman dostane cenu Marka Twaina za humor. Jeho show jsou legendární

Americký moderátor, komik a producent David Letterman převezme ocenění Marka Twaina. Cena patří k nejvyšším ocenění ve Spojených státech v oblasti humoru a letos v říjnu se bude udělovat po dvacáté.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Letterman, americký komik a moderátor | Zdroj: Reuters

Cena Marka Twaina je jedno z nejprestižnějších ocenění ve světě komedie a humoru. V minulosti tuto cenu dostal například komik Bill Murray, herečka Tina Feyová nebo herec Will Ferrell. Letterman cenu získá pět let poté, co se stal laureátem prestižního uměleckého centra Johna Fitzgeralda Kennedyho ve Washingtonu. Svou cenu si moderátor převezme 22. října.

Moderátor Letterman opouští americký televizní svět, odchází do důchodu

Číst článek

Lettermanovy rozhovory se v amerických televizích objevovaly dlouhých 33 let a těšily se velké popularitě. Jeho show byly originální, chytré a upřímné – tak o Lettermanových rozhovorech aspoň mluvila ředitelka Kennedyho centra. Zároveň také uvedla, že řada Američanů šla kvůli show později spát.

Komik za svou kariéru odvysílal přes šest tisíc epizod zábavného pořadu, začínal na počátku 80. let na stanici NBC, v roce 1993 pak přešel ke konkurenční CBS. Na jeho poslední pořad v roce 2015 se dívalo 14 miliónů lidí a objevili se v ní i bývalí prezidenti Bill Clinton, George Bush, nebo Barack Obama.

Uměl si udělat srandu sám ze sebe

Letterman si ve svých pořadech uměl udělat srandu i sám ze sebe a podle deníku Washingon Post přetvořil formát večerních televizních rozhovorů. Ve svých pořadech vyzpovídal filmové hvězdy, komiky, ale i americké prezidenty - včetně Donalda Trumpa, který byl u Lettermana hned několikrát.

„Naposledy když jsem u vás byl, tak jste mi řekl, že jsem ztloustl. A měl jste pravdu. Pak jsem ale zhubnul. Musím v tom pokračovat, ale je to těžké," řekl například Donald Trump v Lattermanově Late Show před třemi lety.

Moderátor za svou kariéru získal deset televizních ocenění Emmy. Před dvěma lety sice odešel do důchodu, ale na veřejnosti je stále vidět, a to často s malými kulatými brýlemi a hlavně velkým fousem. Objevil se například v reklamách při finálovém zápase Super Bowl v americkém fotbalu. Minulý rok hrál i v sérii dokumentů National Geographic o obnovitelných zdrojích energie.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme