Legendární Pan Tau se má po 40 letech vrátit. Chystá se seriál i dva filmy

Německá společnost Caligari chce po 40 letech natočit pokračování legendárního koprodukčního seriálu Pan Tau. Podle majitelů autorských práv a České televize finišují jednání. Na televizních obrazovkách by se měl objevit v roce 2020.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pan Tau by se měl vrátit na obrazovky. | Foto: Fotobanka Profimedia

Společnost Caligari už zaplatila zálohu na autorská práva dětem režiséra Františka Poláka a scenáristy Oty Hofmana. „Minulý týden zaplatili opci na práva k natočení 52 dílů," potvrdil serveru iHned.cz, který na zájem společnosti upozornil, scenáristův syn Ota Hofman mladší.

Kromě seriálu by měly vzniknout i dva celovečerní filmy. První by měl jít do kin ještě před uvedením seriálu v roce 2020. Není ale vyloučeno, že autoři vytvoří jen 52 dílů seriálu. Podle Hofmana mladšího producenti uvažují i o dalších sériích.

Na vzniku seriálu by se měli podílet i čeští autoři a Česká televize. „Jednání probíhají a do léta by mělo být víceméně jasno," řekl ředitel vývoje pořadů České televize Jan Maxa. Jak přesně se bude televize na výrobě podílet, zatím není jasné.

Natáčet by se mělo začít příští rok na jaře. Do té doby musí produkce vybrat představitele jednotlivých rolí, protože původní představitel Pana Tau Otto Šimánek zemřel v roce 1992, a také sehnat peníze. Natáčení vyjde nejméně na 300 milionů korun.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme