Ve společnosti světových hvězd. Martha Issová je za roli v Dukle 61 nominovaná na cenu v Monte Carlu

Role hornické matky Marie v minisérii Dukla 61 přinesla Marthě Issové nominaci v kategorii Nejlepší herečka na 59. ročníku Mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu. Společně s Marthou Issovou se o prestižní ocenění ucházejí Penélope Cruzová a Patricia Arquetteová. Dvoudílný televizní snímek Dukla 61 režiséra Davida Ondříčka byl také nominován v kategorii Nejlepší film. Za tvůrce o tom informovala Simona Andělová.

Praha (Aktualizováno: 22:35 15. 5. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martha Issová a Marek Taclík ve filmu Dukla 61

Martha Issová a Marek Taclík ve filmu Dukla 61 | Zdroj: Česká televize

Festival v Monte Carlu, který už téměř 60 let prezentuje televizní tvorbu z celého světa, se letos koná od 14. června. Vítězové jednotlivých kategorií budou slavnostně vyhlášeni během závěrečného ceremoniálu 18. června.

‚Nikdo z nás nečekal, že je to poslední loučení.‘ Dokument Černé zlato dokresluje dramata snímku Dukla 61

Číst článek

„Mám z toho obrovskou radost. Být ve společnosti Patricie Arquetteové a Penelope Cruzové, které jsou obě v nominovaných rolích fantastické, je pro mne veliká čest. Navíc patří obě už dlouhou dobu k mým oblíbeným herečkám. Od včerejška jsem se několikrát přistihla při nekontrolovatelném, radostném poskakování. Je to čirá krása,“ popsala své pocity Issová.

Televizní seriál Dukla 61 pojednává o největší poválečné důlní katastrofě v Československu. Při výbuchu a požáru v Dole Dukla v roce 1961 zemřelo 108 horníků. Issová v seriálu ztvárnila ženu, která při neštěstí ztratila manžela a nejstaršího syna.

Úspěch zaznamenal také seriál České televize Dabing street. Ten usiluje o vítězství v kategorii komediálních seriálů, jeho hlavní protagonisté Klará Melíšková a Václav Neužil jsou pak nominováni na nejlepší herecké výkony v tomto žánru.

Martha Issová je respektovanou filmovou a divadelní herečkou. Za ztvárnění hlavní ženské role ve filmu Dukla 61 letos získala Českého lva za mimořádný počin v oblasti audiovize.

Za roli ve filmu Tajnosti režisérky Alice Nellis byla v roce 2007 nominována na Českého lva, za Ofku ve snímku Michaely Pavlátové Děti noci v roce 2008 má Křišťálový globus za nejlepší ženský herecký výkon na 43. ročníku festivalu v Karlových Varech.

Filmografie Issové zahrnuje také filmy Hanele (režie Karel Kachyňa, 1999), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (Vladimír Morávek, 2005) nebo Mamas & Papas (Alice Nellis, 2009).

Úspěchy sklízí i na jevišti Dejvického divadla nebo v autorském představení Krasavice Interkontinentální.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme