‚Hledal jsem prostředí, kde se potkávají velmi různí lidé,‘ říká režisér Bajgar o novém seriálu Osada

Nový komediální seriál Osada režiséra Radka Bajgara podle scénáře Petra Kolečka má být metaforou společnosti v prostoru chatařů. První ze třinácti dílů uvidí diváci České televize (ČT) 3. září. Pracovní název seriálu, který se natáčel v chatové oblasti Nižbor na Berounsku, byl původně Chataři. Lidé si ho ale pletli s populárními Chalupáři.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V Chalupářích šlo především o to chalupaření, v Osadě jde o takovou metaforu společnosti postavenou na jiném principu. Lidé v Osadě jsou každý jiný, každý z nás je svým způsobem magor a oni také. Přitom spolu musíme žít a oni ukazují na malém prostoru, že když se rozhodnou, že spolu budou vycházet, tak to jde,“ řekl Bajgar.

Dycky Most! Populární seriál vrcholí, podívejte se na fotografie z natáčení

Číst článek

Děj seriálu se odehrává v chatové osadě Záhoří, kam jezdili už dědové, rodiče a budou do ní jezdit asi i děti hlavních hrdinů. Platí tam neměnná pravidla a tradice. Přesto, že svět se mezitím změnil a každý z chatařů žije ve své sociální bublině - například spisovatelka románů červené knihovny, voják v záloze nebo milionář, který tají svůj majetek.

„Ztrácíme schopnost domlouvat se, ve výsledku se pak nemáme rádi, a nakonec se vše může zradikalizovat. A tak jsem hledal prostředí, kde se přirozeně potkávají velmi různí lidé. A staré chatové osady jsou jedním z nich,“ řekl Bajgar.

Napsáno s nadsázkou

Mezi hlavní postavy seriálu využívajícího český fenomén chataření patří kadeřnice Helena Rubalová, která podle své představitelky Petry Nesvačilové umí ovlivňovat chod místní osady, aniž si toho kdokoliv všimne. „Baví mě, jak je to napsáno s nadsázkou. Nikdo není normální, každý má své specifikum. Nicméně já to brala jako určité mimikry,“ uvedla Nesvačilová.

V seriálu dále hrají Martin Myšička, Pavla Beretová, Radek Holub, Ivana Chýlková, Šárka Vaculíková, Stanislav Majer, Pavel Nový, Jana Švandová, Tomáš Hanák, Igor Bareš, Eva Leinweberová, Filip František Červenka, Jana Plodková, Jaromír Dulava a další. Titulní píseň k seriálu s názvem Má chata, můj hrad složil a nazpíval Ondřej Ládek alias Xindl X.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme