Seriál Prsteny moci chystá druhou řadu. Tolkienovi fanoušci poprvé uvidí záhadného Toma Bombadila

První sezona televizního seriálu Prsteny moci některé fanoušky Tolkienova díla pobouřila, jiné mile překvapila. Amazon nyní oznámil, že do druhé sezony zahrne postavu Toma Bombadila. Jde o záhadnou postavu Středozemě a na obrazovkách se ukáže úplně poprvé. Doposud ji filmoví tvůrci ve svých adaptacích hned z několika důvodů vynechávali, jak píše server Vanity Fair.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V televizním seriálu Prsteny moci se objeví postava Toma Bombadila

V televizním seriálu Prsteny moci se objeví postava Toma Bombadila | Foto: Prime Video/Amazon

Pro ty, kdo znají pouze filmovou adaptaci Pána prstenů a knihy vynechali, bude Tom Bombadil velkou neznámou. Skalní fanoušci ovšem ví, že svou roli tato ambivalentní postava v příběhu sehraje. Navíc je svou nevyzpytatelností zajímavým dílkem v Tolkienově komplexní skládačce.

Bombadil se čtenářstvu představí už zkraje prvního dílu Společenstvo prstenů, kde pomáhá zachránit hobity. Tolkien ho uvede jako osobu, která je „starší než stará“. Sám Tolkien mlžil ohledně účelu postavy a řekl, že Bombadila ponechal v příběhu, ačkoli s ním neměl jasný záměr.

„Představuje něco, co považuji za důležité, ale nejsem připraven ten pocit přesněji analyzovat,“ napsal Tolkien korektorovi Pána prstenů v dopise z roku 1954.

„Je rozmarný a kouzelný a skoro bychom řekli hloupý. Zároveň ale oplývá moudrostí věků, hudbou sfér a je hlubokou citovou studnicí starověké historie a mýtů,“ popisuje Toma seriálový scénárista Patrick McKay.

Jak pomohl Kant ve válce proti Sarumanovi? Petice chce pojmenovat Rohanské nábřeží po Pánovi prstenů

Číst článek

„Je v podstatě samotnou esencí toho, co Pán prstenů představuje, ale také to první, co byste vystřihli v rámci filmové adaptace. Ale my máme výhodu, že děláme seriál, a proto najdeme způsob, jak ho využít,“ dodává.

Někteří fanoušci Tolkienova fantasy světa jsou ale skeptičtí. Někteří kritizovali už samotnou první řadu seriálu, jež podle některých nezachycuje tu správnou atmosféru Středozemě,
podobnou té od Petera Jacksona.

Jiní se pozastavovali na Bombadilovým vzhledem. Na sociálních sítích se začaly hromadit kritické komentáře týkající se jeho zevnějšku, který téměř vůbec neodpovídá knižnímu popisu a nesplňuje očekávání fanoušků.

Jestli půjde o odbytou postavu, nebo o nápaditý a průlomový krok ve fikčním světě Pána prstenů, uvidíme ve druhé řadě Prstenů moci od 29. srpna.

Anna Bejlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme