Seriál South Park slaví 20 let. Už nám docházejí nápady, přiznávají tvůrci

Americký South Park v neděli slaví dvacet let od odvysílání první epizody. Za tu dobu jeho tvůrci urazili velký kus cesty, natočili několik celovečerních filmů a zesměšnili snad všechna náboženství, státy světa i politiky.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr se seriálu South Park

Záběr se seriálu South Park | Foto: Reprofoto | Zdroj: South Park Studios website

Je to ironické stejně jako celý South Park. Hlavní postavy seriálu pro dospělé jsou děti. Ústřední partu obvykle tvoří tlustý a neuvěřitelně sprostý Cartman, židovský chlapec Kyle, upřímný Stanley, otloukánek Butters a chudý Kenny, jehož posláním je nosit kapuci a téměř v každém díle zemřít co nejbizarnějším způsobem.

„Kenny, slyšíš mě?... Chlapče, mám špatnou zprávu. Omylem si dostal místo srdce bramboru. Zbývají ti zhruba tři vteřiny života... Krucinál, zabili Kennyho! Parchanti!“

South Park

Komediální seriál vytvořili Trey Parker a Matt Stone, kteří v původním znění také dabují většinu postav. A podařilo se jim ze Southparku udělat legendu mezi animáky. Vysílalo se už dvacet řad a South Park je po Simpsonových druhým nejdéle běžícím americkým animovaným seriálem.

Ironický, vulgární a místy oplzlý humor diváky baví. Tvůrci se nebojí zajít za hranu a zesměšňovat postižené, homosexuály, potraty, eutanazii, rasismus i náboženství. Southpark se strefuje i do dalších náboženství včetně islámu. V jednom díle vystupoval prorok Mohamed jako plyšový reklamní medvěd a Buddha zase šňupal kokain. Seriál tím mnoho lidí pobouřil.

„Kardinálové, biskupové a kněží. Americký kněz jménem Maxi prosí o vaši pozornost v naléhavé záležitosti. Po celé jeho zemi se šíří zprávy o dětech zneužívaných katolickými duchovními. Když to bude takhle pokračovat, již nikdy si sexu s mladíky neužijeme!“

South Park

Své si zažili i politici a hvězdy showbyznysu nebo Kanaďané. Ti mají v seriálu zásadně podivné odklápěcí hlavy a prasečí očka.

Duchovní otce tvorba seriálu i po letech pořád baví. Trey Parker ale přiznal, že jim už docházejí nápady. Hlavně proto, že se nikdy nechtějí opakovat. Práci ale nevzdávají. Další v pořadí už jednadvacátá sezona začne v polovině září.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme