Sheldon Cooper a spol. slaví, před deseti lety běžela poprvé Teorie velkého třesku

Americký sitkom Teorie velkého třesku, známý v Česku i pod originálním názvem The Big Bang Theory, se začal vysílat před deseti lety 24. září 2007. Seriál o partě fyziků a jejich pohledné sousedce si ihned získal fanoušky po celém světě. V USA brzy začíná již 11. řada, v Česku je seriál na programu stanice Prima Cool.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původní postavy seriálu The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) zleva: Rajesh Koothrappali, Sheldon Cooper, Penny, Leonard Hofstadter a Howard Wolowitz | Zdroj: Flickr (CC BY-NC 2.0)

Komediální seriál pojednává o partě fyziků, kteří mají problém obstát v praktickém životě. Hlavními hrdiny jsou teoretický fyzik Sheldon a experimentální fyzik Leonard, astrofyzik Rajesh a inženýr Howard, kteří pracují na Kalifornském technickém institutu.

Seriál M.A.S.H. slaví 45 let. Příběhy vojenských lékařů si získaly miliony fanoušků po celém světě

Číst článek

Hlavní hrdiny pak doplňuje jejich sousedka Penny, která fyzice sice nerozumí, ale na rozdíl od zbytků hrdinů obstojí v běžném životě.

Teorie velkého třesku, jejímž podstatným tématem jsou i sci-fi, fantasy nebo komiksy, se natáčí živě před publikem. Seriál vytvořili a produkují Chuck Lorre (Dva a půl chlapa, Roseanne) a Bill Prady (Gilmorova děvčata, Ženatý se závazky).

Mezi hlavní představitele patří Johnny Galecki (Leonard), Jim Parsons (Sheldon) nebo Kaley Cuocová (Penny), kteří si díky úspěchu série přijdou na 900 000 dolarů za epizodu. Během desáté série ústřední pětice pobírala dokonce milion dolarů za epizodu, což z nich dělá jedny z nejlépe placených herců v televizi.

Seriál je také nejsledovanějším komediálním seriálem v amerických televizích. Jednu epizodu si v průměru pustí až 20 milionů Američanů. Další diváci se poté přidávají po celém světě.

Seriál přinesl i novou verzi oblíbené hry Kámen, nůžky, papír. Podle představitelů je totiž moc jednoduchá, a tak ji rozšířili o další dvě možnosti a hrají ji pod názvem: Kámen, nůžky, papír, tapír (v orig. lizard, tedy ještěrka), Spock.

Zajímavostí je, že v sitkomu si zahráli také renomovaní vědci, jako například astrofyzik a laureát Nobelovy ceny George Smoot. Objevil se v něm i zakladatel společnosti Apple Steve Wozniak, kosmolog Stephen Hawking nebo šéf firmy Tesla Elon Musk.

Americká televize CBS, která seriál v USA vysílá, letos navíc přichází s novinkou nazvanou Mladý Sheldon. Nový seriál má popisovat mládí jedné z hlavních postav Teorie velkého třesku. 

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme