Simpsonovi pobouřili ruskou církev. Volá po zvýšení věkové hranice pro sledování seriálu

Představitelé ruské pravoslavné církve požadují zvýšení věkové hranice pro sledování amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Vadí jim epizoda, ve které hlavní hrdina Homer loví v kostele pokémony, virtuální postavy odchytávané v reálném světě pomocí mobilních telefonů. Agentura TASS napsala, že v ruských médiích podle kněží začala propaganda falešných morálních hodnot, která cílí na mladistvé.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská církev požaduje zvýšení věkové hranice pro sledování Simpsonových. Vadí jí lov pokémonů | Foto: Bontonfilm

V novém díle seriálu Simpsonovi hlavní hrdina Homer a Komiksák hrají oblíbenou hru i v místním kostele. Na pokárání kněze odpoví Komiksák, že „hra je oblíbenější, než byl kdysi Ježíš".

Podle představitelů pravoslavné církve popularita hrdinů seriálu stojí na jejich „ohyzdnosti", a proto je potřeba před nimi mládež chránit. Nový díl může prý podkopat morální zásady mladistvých a vyprovokovat je, aby se do kostela vydali lovit pokémony.

Populární žlutá rodina slaví výročí. Simpsonovi se na obrazovkách poprvé objevili před 30 lety

Číst článek

Kněží požadují zvýšit věkovou hranici pro sledování seriálu, protože si jsou vědomi, že není možné jeho vysílání zakázat úplně. V současné době je v Rusku pořad doporučený pro diváky od 16 let. Ruská televize 2x2 už oznámila, že nový díl neodvysílá.

Podle některých duchovních jsou Simpsonovi zářivým příkladem toho, že média šíří silnou propagandu falešných morálních hodnot.

„Dokonce ve filmech pro děti se začali masově objevovat hrdinové netradiční sexuální orientace," řekl moskevský kněz Andrej Novikov. Cílem této propagandy je podle něj rozložit ruskou společnost.

Petrohradský kněz Vladimir Vasilik si myslí, že ruský mediální trh by měl vytvořit „ochranné pásmo pro mediální produkty", které bude nevhodný obsah filtrovat.

Soud v Jekatěrinburgu nedávno obvinil ruského blogera Ruslana Sokolovského z hanobení víry, když v místním největším pravoslavném kostele lovil pomocí mobilního telefonu pokémony. Hrozí mu až tři a půl roku v nápravném zařízení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme