Startuje nová série Městečka Twin Peaks. Mysteriózní kolotoč Lynchových příběhů se vrací po 25 letech

Kultovní seriál Městečko Twin Peaks se vrací. Fanoušci odpočítávají poslední hodiny, než se znovu setkají se svými oblíbenými postavami. Čekali na ně dlouhých 25 let. V Americe první nové díly odvysílá stanice Showtime už v neděli večer, v Česku pak v pondělí placený kanál HBO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Twin Peaks

Twin Peaks | Foto: oficiální Facebook Twin Peaks

Nová řada seriálu bude mít 18 dílů. V prvních dvou sériích byli diváci svědky vyšetřování vraždy mladé dívky ve zdánlivě poklidném maloměstě. O zápletce třetí řady se toho zatím moc neví.

Pohled na prázdnou noční silnici, osvětlenou jen reflektory auta střídají zamyšlené nebo strnulé výrazy některých hrdinů a nepříjemné zvuky. První klipovité záběry z nové série Městečka Twin Peaks budí znepokojení, strach, úzkost. Tak jak je umí David Lynch v divácích probudit.

To všechno v příkrém kontrastu se statickými až poetickými záběry přírody a městečka uprostřed lesů poblíž kanadských hranic.

Režisér David Lynch v rozhovoru pro stanici Showtime před čtyřmi měsíci na otázku, jak se městečko za čtvrt století změnilo, odpovídá tak, jak to je pro něj typické - nechává místo pro divákovu fantazii a zvědavost.

„Je to stále stejné, ale zároveň jiné. Jako byste přišel po 25 letech do jakéhokoliv města," uvedl Lynch.

Stejně tak odpověděl na otázku, k čemu se dá nová řada přirovnat, co mohou fanoušci očekávat. „Je to to samé jako ostatní projekty. Vidím ji jako film rozdělený na epizody. Byla to fantastická jízda se skvělým štábem a herci. Slovo ‚očekávat' je magické. Lidé očekávají nějaké věci a jejich představy se sjednotí, až když je uvidí," vysvětlil.

Ve třetí řadě seriálu by se měly vrátit skoro všechny postavy z Městečka Twin Peaks, včetně Laury Palmerové, agenta Coopera nebo polenové dámy. Naopak s Bobem, trpaslíkem ani Donnou Haywardovou už se nepotkáme.

Regina Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme