‚Dlouhodobě nepříznivá ekonomická situace.‘ Krajský soud poslal TV Šlágr na vlastní návrh do konkurzu

Krajský soud poslal do konkurzu televizi Šlágr. Insolvenční návrh na sebe podala sama televize. Kvůli sporu s firmami České radiokomunikace a Czech Digital Group není od půli června schopná hradit své závazky, má zablokované účty. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku. Czech Digital Group chce od televize exekucí vymoci 19,3 milionu korun.

České Budějovice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šlágr TV (ilustrační foto)

Šlágr TV je projekt vydavatelství firmy Česká Muzika | Zdroj: Profimedia

Šlágr TV je, jak uvedla, dlouhodobě v nepříznivé ekonomické situaci. Loni se dostala do sporu s poskytovatelem elektronických komunikací, firmou České radiokomunikace, ohledně platnosti smluv. Nehradila tak v plné výši platby firmě Czech Digital Group, ta loni v srpnu omezila Šlágru vysílání televizních programů. Pouštěla jen černou obrazovku s nápisem Šlágr bez jakékoliv další informace.

Úspěch Hry na oliheň: srozumitelný formát, globální Netflix i exotika korejské kinematografie

Číst článek

„To zcela odporuje obvyklé praxi, kdy při omezení vysílání je černá obrazovka buďto doplněna informací o přesunutí vysílání na jiný televizní kanál, anebo je z ní odstraněno vše týkající se předmětné televizní stanice,“ uvedl v odůvodnění soudce Miroslav Veselý. Na konkurz v úterý upozornil server Lupa.cz, o ukončení vysílání informoval v pondělí web Českého rozhlasu.

Pohledávka 19,3 milionu

Televizi vznikla „zásadní ztráta“ obchodního potenciálu. Investoři, jak stojí v odůvodnění, upustili od spolupráce s televizí a nákupu reklamního času. Czech Digital Group podala již dříve na televizi insolvenční návrh, jejž soud letos v květnu zamítl. Navrhla také exekučně vymoci pohledávku 19,3 milionu korun. Televize má proto účty postižené exekucí a peníze, jež na nich má, jsou zablokované. Šlágr tak není schopen od poloviny června hradit své závazky. Postup Czech Digital Group a Českých radiokomunikací označila televize za koordinovaný a šikanózní.

Krajský soud nařídil jednání, kde se přezkoumají přihlášené pohledávky, na 1. února příštího roku. Ve stejný den by měla být i schůze věřitelů.

Šlágr TV je projekt vydavatelství firmy Česká Muzika. Natáčí a vysílá rozhovory, hudební klipy i koncerty. Sází na lidové písně, dechovou hudbu či trampské písničky. Jejím zakladatelem je hudebník Karel Peterka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme