UčíTelka se vrací na televizní obrazovky. Vysílání pro školáky poběží od 15. října každé dopoledne na ČT2

Česká televize v reakci na zavedení distanční výuky vrací od čtvrtku do svého vysílání vzdělávací pořad pro žáky prvního stupně základních škol UčíTelka. Pořad, který žákům pomáhal s učivem při jarním přerušení výuky, si od zahájení vysílání v polovině března do 19. června pustilo na 600 tisíc dětí. ČT uvedla 66 epizod, celkem bylo odvysíláno téměř 340 televizních vyučovacích hodin, informovala mluvčí televize Karolína Blinková.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Učitelé mají před sebou v UčíTelce náročný úkol, oslovit celou škálu dětí, od bystrých až po pomalejší.

Učitelé mají před sebou v UčíTelce náročný úkol, oslovit celou škálu dětí, od bystrých až po pomalejší. | Zdroj: Česká televize

„Vracíme do vysílání pořad UčíTelka, který sledovalo každé třetí dítě ve věku šest až deset let. Nezapomínáme ani na handicapované spoluobčany a společně s posílením aktuálního zpravodajského servisu jsme také okamžitě rozšířili tlumočení do znakového jazyka. Program ČT3, který jsme experimentálně spustili v březnu, je stále v provozu a pomáhá seniorům překlenout dobu, kdy je třeba omezit setkávání. A v neposlední řadě se chystáme opět živě vysílat nedělní bohoslužby,“ sdělil generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Učítelku bude od 15. října každé všední dopoledne opět hostit program ČT2. Prvňáci i žáci vyšších ročníků si mohou procvičit látku z jarních dílů pořadu. Učení z domova podporuje a pomoc rodičům i učitelům nabízí také vzdělávací web České televize ČT edu. K dispozici je na něm přes 75 tisíc naučných videí z více než 30 předmětů.

Jak se učí sto tisíc dětí najednou? ‚Používám to, co mají rodiče doma,‘ říká pedagožka z pořadu UčíTelka

Číst článek

Česká televize v souvislosti s aktuálním děním posílila svůj zpravodajský servis. Kontinuální vysílání proto opět nahradilo některé pravidelné týdenní formáty, jejichž agenda bude součástí denního vysílání.

Jarní rozsah má, nad rámec zákona, také informační servis pro sluchově a zrakově postižené diváky. Skrytými titulky doplňuje ČT všechny zpravodajské pořady, Studio 6, BBV nebo třeba Interview ČT24. Do znakového jazyka zároveň tlumočí tři denní zpravodajské relace, Události v regionech, večerní Události a také všechny tiskové briefingy týkající se koronaviru.

Program ČT2 bude rovněž místem, kde věřící, kteří nemohou v dostatečném počtu navštěvovat bohoslužby ve svých kostelích a modlitebnách, uvidí přímé přenosy bohoslužeb. První je plánována na neděli 18. října.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme