Česká televize upravuje program. Večerníček a dětské pořady už budou jen na Déčku

Televizní stanice České televize ČT2 a ČT:D se po téměř osmi letech souběžného vysílání dětských pořadů definitivně oddělí. Večerníček a další pořady už se budou od 1. července vysílat jen na Déčku. Uvolněný prostor na ČT2 zaplní dokumentární pořady a filmy. ČT o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě.

Česká televize Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z večerníčku Jezevec Chrujda

Z večerníčku Jezevec Chrujda | Zdroj: Česká televize

Dětské pořady Raníček, Večerníček, Kouzelná školka a Studio Kamarád se souběžně vysílaly na ČT2 a ČT:D skoro osm let, tedy od začátků dětské stanice. Společně s víkendovým blokem ranního dětského vysílání už ale od začátku prázdnin budou k vidění pouze na ČT:D. Změnu umožnil podle televize přechod na digitální vysílání DVB-T2.

„V situaci, kdy je dětská stanice dostupná díky přechodu na DVB-T2 všem divákům po celém Česku, není paralelní vysílání nutné,“ uvedl programový ředitel ČT Milan Fridrich.

Další Případy 1. oddělení i Ivan Trojan jako Docent. Česká televize představila nové seriály

Číst článek

V nově vzniklém prostoru nabídne ČT2 pořady odpovídající profilu stanice jako vzdělávacího a osvětového kanálu.

„V programu posílí zejména česká a zahraniční dokumentární tvorba a výběr z kvalitní kinematografie. Již v nadcházejících týdnech se divákům v premiéře představí cestopisy, dokumentární cykly ze života zvířat nebo letní lifestylový speciál z dílny BBC,“ sdělil Filip Platoš z tiskového oddělení televize.

Česká televize připravuje také novinky pro dětský kanál. Na ČT:D děti uvidí například nový Večerníček Jezevec Chrujda, v němž namluvil obyvatele pohádkového lesa herec Jiří Lábus. Další novinka, dobrodružný hraný seriál Tajemství pana M., seznámí děti s osobností genetika Mendela, od jehož narození uplyne příští rok 200 let.

V šesti nových epizodách se také na obrazovku Déčka vrátí animovaný seriál Anča a Pepík o malých myších detektivech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme