Zemřel herec David Ogden Stiers, major Winchester ze seriálu M.A.S.H.

Ve věku 75 let zemřel v sobotu herec David Ogden Stiers, informovala televize CNN. Českému publiku byl znám především díky roli v seriálu M.A.S.H., kde ztvárnil Charlese Emersona Winchestera III. Podle vyjádření agentury MKS Talent Agency zemřel v klidu domova po boji s rakovinou močového měchýře.

Praha (Aktualizováno: 9:16 4. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Odgen Stiers jako Charles Emerson Winchester III. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Americký herec, dabér a hudebník se narodil v roce 1942 v Peorii ve státě Illinois. Za svoje výkony v seriálu M.A.S.H. byl dvakrát nominován na cenu Emmy.

Stiers během života spolupracoval jako dabér se studiem Walta Disneye, svůj hlas propůjčil pohádkám Lilo a Stich, Pocahontas, Zvoník u Matky Boží nebo Kráska a Zvíře.

V populárním seriálu M.A.S.H., který zachycuje život personálu armády a chod polní nemocnice během korejské války, začal účinkovat ve svých 30 letech.

Během kariéry hrál ve více než sto filmech a seriálech. Diváci ho mohli spatřit v seriálech Charlieho andílcích, To je vražda napsala nebo Matlock. Do menších rolí ho často obsazoval také režisér Woody Allen.

Stiers byl nadšený fanoušek klasické hudby a nadaný hudebník. V Newport Symphony v Oregonu působil jako dirigent.

„David Ogden Stiers byl pro nás štědrý, láskyplný a inspirativní přítel a pilíř nejen našeho orchestu, ale i nás samotných. Bez jeho podpory a inspirace by samostatný orchestr neexistoval,“ řekl pro CNN symfonický ředitel Adam Flatt.

Kateřina Golasovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme