Trumpovi stavějí sochu v Parku cti a hanby. 'Historie ukáže, co si zaslouží,' říkají místní

Americký prezident Donald Trump se teprve po třech týdnech ve funkci dočká zvláštní pocty – v malém městečku na severu Itálie mu postaví mramorovou sochu. Jestli mu ale udělá radost je otázkou. Bude totiž stát v netradičním Parku cti a hanby vedle soch francouzského psa nebo kapitána, který uprchl z lodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump už má několik voskových figurín. | Zdroj: Reuters

„Nechci mluvit o jeho myšlenkách, události ukážou, jestli byly správné nebo špatné, plní ale co slíbil ve volební kampani a to je důležité. Byl demokraticky zvolen, má plné právo vládnout,“ prohlásil o plánované soše starosta městečka Vagli di Sotto Mario Puglia pro portál Il Fatto Quotidiano.

Podle svých slov očekává, že dílo vyvolá polemiku a doufá, že také zvýšený zájem turistů. V loňském roce navštívilo tisícové městečko na úpatí hor i díky turistické atrakci 235 tisíc návštěvníků.

Obci se na dílo povedlo vybrat více než 100 tisíc eur a přispět měli mezi jiným i podnikatelé ze Spojených států. Puglia také tvrdí, že diplomatickými kanály se k němu dostala informace o vděčnosti americké vlády.

Plánovaná socha z mramoru má stát přímo ve středu Parku cti a hanby, který zobrazuje širokou škálu postav nedávné historie. Je mezi nimi například kapitán Francesco Schettino, který uprchl z potápějící se lodě Concordia i strážník, který mu řekl, ať se vrátí zpátky na palubu, nebo francouzský policejní pes, který zahnul během protiteroristické akce. Socha Donalda Trumpa by k nim měla přibýt v červnu.

moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme